Keisuke Kunimoto novým vítězem formule 3 v Macau

F3, Macau - závod

Keisuke Kunimoto vyhrál závod formule 3 v Macau při své premiéře na této obtížné městské trati. Japonec zvítězil stylem start-cíl, poté co ihned po startu předjel z pole-position startujícího Edoarda Mortaru.

V zatáčce Lisabon za nimi havarovali Roberto Streit a Sam Bird, oba museli ze závodu odstoupit a na trať vyjel Safety Car.

Kunimoto po restartu udržel vedení před dotírajícím Mortarou, následovali Jaime Alguersuari, Daniel Campos-Hull a Roberto Merhi.

Campos-Hull dokázal využít aerodynamického stínu za Alguersuariho vozem a Portugalce předjet, zatímco Mortara udělal chybu a propadl se na čtvrté místo.

V pátém kole si v zatáčce Lisabon vzal Alguersuari své místo zpět, Campose-Hulla pak o kolo později předjel i Mortara.

Alguersuari začal snižovat odstup za vedoucím Kunimotem, v tu chvíli ale přišel trest projetí boxovou uličkou za předčasný start. Mortara se tak dostal zpátky na druhou pozici.

Kunimoto přišel o svůj náskok, když v osmém kole po havárii Roberta Merhiho vyjel na trať Safety Car.

Japonec ale zvládl restart brilantně, když si brzy najel před Mortarou dvousekundový náskok. Ten ve snaze jej dojet orazítkoval zeď v zatáčce Matsuya a lehce poškodil svůj vůz. Byl ale schopen pokračovat a dokonce ještě snížit Kunimotův náskok, k předjetí se už ale nedostal.

Za vedoucí dvojicí projel cílem na třetí příčce překvapivě Brendon Hartley, který po včerejším nezdaru startoval až z dvacáté pozice a ještě zajel nejrychlejší kolo. Hartley těžil především ze zmatků v prvním kole a kolize Keie Cozzolina a Daniela Campose-Hulla v zatáčce Lisabon ve třináctém kole.

Na čtvrtém místě dojel Mika Maki, na pátém Renger van der Zande a na šestém Laurens Vanthoor.