Grosjean a Petrov na úvod vybojovali pro Addax double

GP2, Barcelona - hlavní závod

Romain Grosjean a Vitalij Petrov zahájili novou sezónu GP2 mimořádně úspěšně, když na katalánském okruhu vybojovali pro tým Barwa Addax dvojité vítězství.

Grosjean si po startu z pole position zajistil vítězství stylem start cíl, šachovnicovým praporkem byl odmávám dvě a půl sekundy před svým týmovým kolegou Petrovem.

Jeho náskok by byl větší, nebýt výjezdu safety caru krátce před cílem. Zpomalovací vůz musel na trať po nehodě tří vozů, do které se zapletil i Grosjeanův hlavní rival v boji o titul, Lucas di Grassi.

Brazilec po startu přišel o druhé místo, když jej vnějškem v první zatáčce předjel Petrov, brzy ho pak překonal i Jerome d'Ambrosio a sebral mu tak pódiové umístění.

Di Grassi se propadal polem dál, předjel jej i Edoardo Mortara. To samé chtěl vyzkoušet i Alvaro Parente, jenže došlo ke kontaktu a následné kolizi, po které skončil Parenteho vůz zaklíněný na voze di Grassiho.

Pod stupni vítězů dojel do cíle Luca Filippi. Ital se sice do závodu kvalifikoval jako šestý, ale kvůli nerespektování žlutých vlajek v tréninku byl odsunut až na devátou pozici. Nakonec tedy svou stíhací jízdu dotáhl na čtvrté místo, těsně před pátým Pastorem Maldonadem.

Šestý proťal cílovou pásku Edoardo Mortara, těsně před van der Gardem a Kobajašim. Ti se museli dopředu probíjet až z konce pole, van der Garde totiž do závodu startoval jako osmnáctý,

Kobajaši dokonce až jako dvaadvacátý. Do zítřejšího závodu navíc díky otáčení nejlepších osmi na roštu odstartují z první řady.

Těsně za bodovanými pozicemi dojel do cíle Nico Hülkenberg. Němec si po špatném startu užil akcemi nabitý závod, navíc musel těsně před koncem neplánovaně do boxů.

Fotogalerii z dnešního závodu naleznete zde.