Novinky

  • 01.07.2025 Good Na Festivalu rychlosti v Goodwoodu se Gene Haas sveze s vozem F1

  • 01.07.2025 Neutral Estonec Paul Aron pojede za Sauber první trénink v Silverstonu a Budapešti

  • 30.06.2025 Good Red Bull Ring má smlouvu do roku 2041

Facebook Instagram

Valentino Rossi se zúčastní šestihodinovky ve Vallelunze

Valentino Rossi se zúčastní šestihodinovky ve Vallelunze

Závodit bude za volantem vozu Ferrari 430 kategorie GT3.

Valentina Rossiho čeká o tomto víkendu na italském okruhu Vallelunga šestihodinový závod, který pojede za volantem vozu Ferrari F430 kategorie GT3 v barvách týmu Kessel Motorsport.

Sedminásobný mistr světa MotoGP nastoupí do závodu se svým nejlepším kamarádem Alessioem "Uccio" Saluccim a veteránem závodů GT Andreou Ceccatem. Tato posádka bude startovat s číslem 46, které je pro Valentina Rossiho tak typické.

Rossi ve středu testoval na okruhu v Mugellu vůz GT kategorie Zlatého poháru, s nímž ujel dvacet kol.

Prezident Ferrari Luca di Montezemolo pro Gazzetta dello Sport řekl: "Rossi je velmi motivován. Doufám, že zvítězí, protože chci, aby vyhrálo Ferrari a obzvlášť to, které bude řídit on."

Do závodu nastoupí také technický šéf týmu Red Bull Adrian Newey, který bude ve třídě Stříbrného poháru závodit s BMW M3.