D'Ambrosio využil pole position a vyhrál sprint, Král osmý

GP2, Monte Carlo - sprint

Jerome d'Ambrosio získal své první vítězství v GP2, když využil startu z pole position a v uličkách Monte Carla si dojel pro první místo v dnešním sprintu.

Pilot týmu DAMS se hned po start ujal vedení a vybudoval si drobný náskok před ostatními, jenže o ten přišel, když na trať vyjel safety car kvůli Albertu Valeriovi a Rodolfu Gonzalezovi, kteří ve stejný moment havarovali na různých místech okruhu.

D'Ambrosio tak byl v závěru vystaven velkému tlaku Gieda van der Gardeho, který nakonec projel cílem o 351 tisícin sekundy později.

Velká bitva se svedla o třetí příčku. Poslední stupínek vítězů dlouho držel Luiz Razia. V úvodu na něj dotíral Alberto Valerio, jenže Brazilcův pokus o předjetí skončil nárazem do zdi v šikaně.

Razia se poté dostal pod tlak Julese Bianchiho, který do té doby předvedl několik odvážných předjížděcích manévrů. Francouzi se povedl i ten poslední a dostal se tak na třetí místo. Razia navíc v předposledním kole chyboval a umožnil tak Johnnymu Cecottovi dostat se vpřed na čtvrtou pozici. Poslední bod za šesté místo si připsal Sergio Perez.

Dobrým výsledkem z Monaka se může pyšnit i Josef Král, který si alespoň částečně spravil chuť po nepovedené kvalifikaci. Včerejší hlavní závod dokončil na třinácté pozici a dnes si ještě o pět míst polepšil, když dojel osmý. Snad jen škoda, že se takového výsledku nedočkal včera...

Dnešní sprint byl opět nabitý zajímavými incidenty. Například v devátém kole trefil zeď vítěz kvalifikace Dani Clos, kvůli čemuž začal tým Racing Engineering předčasně balit. Closův týmový kolega Christian Vietoris totiž ani neodstartoval kvůli problému s motorem.

Řada jezdců musela neplánovaně do boxů, odbýt si průjezdní penalizaci. Pastor Maldonado a Rodolfo Gonzalez totiž ulili start a Oliver Turvey, Davide Valsecchi a Fabio Leimer si v úvodním kole zkrátili první zatáčku.