Ekström vyhrál z pole position, Tomczyk senzačně druhý

DTM, Valencie - závod

Mattias Ekström ustál závěrečný tlak svého týmového kolegy Martina Tomczyka a po startu z pole position vyhrál dnešní druhý závod letošní sezóny DTM na okruhu Ricarda Torma ve Valencii. Tomczyk sice startoval až jako devátý, ale díky velice pozdní zastávce v boxech se dostal před několik soupeřů a cílem nakonec projel ani ne půl sekundy po Ekströmovi. Stupně vítězů doplnil Bruno Spengler.

Ekström dobře odstartoval a do první zatáčky najížděl na vedoucí pozici. Za ním se Oliver Jarvis pokusil dostat před Bruna Spenglera, Kanaďan ale nakonec využil výhody vnitřní stopy a druhé místo uhájil.

Hned v první zatáčce chyboval Gary Paffett, který byl příliš široký a během prvního kola se propadl za několik svých soupeřů.

Během zastávek v boxech se Jarvis probojoval před Spenglera, oba dva ale nakonec přeskočil ještě Martin Tomczyk, který velice vydělal na extrémně pozdní zastávce v boxech.

Tomczyk v závěru dorážel na Ekströma, předjet jej už ale nedokázal. Třetí nakonec dojel Bruno Spengler, Oliver Jarvis totiž pár kol před cílem odstoupil kvůli technické závadě.

Velmi dobře si dnes počínal také Alexandre Prémat, který v úvodu nejprve bojoval s Paffettem, v závěru pak ještě potrápil Spenglera a až do konce bojoval o stupně vítězů. Nakonec byl klasifikován jako čtvrtý.

Na pátou pozici postoupil z desátého místa na roštu dvojnásobný šampion z posledních dvou let Timo Scheider. Němec podobně jako Tomczyk významně vydělal na pozdní zastávce v boxech.

Šestý dojel Paul di Resta, sedmý Mike Rockenfeller a osmou pozici nakonec vydřel Gary Paffett. Brit se ale na poslední bod dostal až v úplně posledním kole, když po velmi tvrdém souboji předjel domácího hrdinu Miguela Molinu. Ten nakonec zůstal těsně bez bodů.

V závodě byli klasifikováni ještě Jamie Green, Susie Stoddart, Maro Engel a Congfu Cheng. Cíl dnes neviděli David Coulthard, Oliver Jarvis, Markus Winkelhock a Ralf Schumacher.