Mezi juniory potřetí v Indianapolis vyhrál Wade Cunningham

Firestone Indy Lights – Freedom 100 – závod

Novozélandský závodník Wade Cunningham potřetí vyhrál v Indianapolis. Kdyby to bylo v IndyCar, zařadil by se mezi legendy, ale Cunningham vyhrál závod juniorské série Indy Lights, a přestože se mu to povedlo potřetí a přestože již tento šampionát jednou vyhrál, k místu v IndyCar mu to pomůže jen velmi těžko.

Freedom 100 - start závodu

Do závodu odstartovala z prvního místa Pippa Mann, ale ještě, než skončilo první kolo, byla až pátá. Problémy měl J. K. Vernay, musel do boxů a ztratil šest kol. Cunningham vedoucí závod dokázal svým soupeřům ujet o několik délek, ale o náskok přišel, když ve třetím kole ztratil kontrolu nad vozem Simmons, jeho vůz se roztočil přímo před Pippou Mann, která kolizi nemohla zabránit.
Hned při restartu (dlužno dodat, že ještě před startovní čárou, ale to byl i případ souboje Mann x Cunningham při startu závodu) se dostal na první místo Kimball, ale vydržel na něm jen jedno kolo a Cunningham se vrátil do vedení. Kimball musel bojovat o druhou příčku s Hinchcliffem a na chvíli se propadl dokonce na čtvrté místo za Clarka. Ale ve 25. kole (ze 40) předjel Clarka, ve 28. i Hinchcliffa a ve 32. kole se ujal vedení.

Evergreen letošního závodu Freedom 100 - souboj Kimball x Cunningham

Dlouho se z něj však neradoval. Cunningham opět potřeboval jedno kolo, aby si vytvořil ideální podmínky pro útok a vnějškem Kimballa předjel. Kimball se mu to pokusil několikrát vrátit, ale Cunningham jej udržel za svými zády a ve svém zatím jediném letošním startu si dojel pro vítězství. Pro letos druhé vítězství pro hlavního sponzora série, výrobce oblečení IZOD (první zajistil v IndyCar v Long Beach Ryan Hunter-Reay). Kimball dokončil třetí závod v řadě na druhém místě. Vítěz z Long Beach Hinchcliffe si dojel pro třetí místo.