Mercedes ovládl Nürburgring, Spengler vítězí

DTM, Nürburgring - závod

Bruno Spengler vyhrál dnešní závod DTM na Nürburgringu, čímž navýšil svůj náskok v čele průběžného pořadí šampionátu. Kanaďan po startu ze druhého místa překonal vítěze kvalifikace Mattiase Ekströma a poté už se nenechal nikým ohrozit. Spenglera doplnili na stupních vítězů jeho týmoví kolegové Paul di Resta a Gary Paffett.

Závod hodný zapomenutí má za sebou Audi, její nejlepší vůz skončil na čtvrtém místě a překvapivě se nejednalo o Mattiase Ekströma. Švéd, který ve včerejší kvalifikaci zachraňoval vlajku čtyř kruhů a vybojoval pole position, dnes špatně odstartoval, hned po zhasnutí světel spadl za Spenglera a v první zatáčce se dostal tak široko, že se propadl až na sedmé místo.

Vedení se tak ujal Bruno Spengler před Paulem di Restou. Oba dva jezdci se odpoutali zbytku pole a jeli si vpředu svůj klidný závod. Di Resta při druhé zastávce na Spenglera lehce ztratil, druhé místo měl ale plně pod kontrolou.

Nejlepším z jezdců Audi byl nakonec dvojnásobný obhájce titulu Timo Scheider. Němec se po startu z deváté pozice posunul na čtvrtou a dlouho stíhal třetího Jamieho Greena. V první zatáčce se nakonec odhodlal k útoku, jenže manévr po vnější stopě se mu nepovedl a na čtvrté místo postoupil Gary Paffett.

Jenže Greenův tým Persson Motorsport neměl dobrou zastávku v boxech a vítěz z Norisringu tak spadl jak za Paffetta, tak za Scheidera.

V závěru závodu navíc Green musel sledovat zpětná zrcátka, ve kterých se mu ukazoval Ralf Schumacher. Green ale páté místo udržel, Schumacher dojel šestý.

Osamocený závod odjel Ekström, který se po nepovedeném začátku nedokázal probít pořadím zpátky nahoru a zůstal na sedmé příčce.

Nedlouho po něm navíc cílovou pásku proťal Maro Engel, který se o poslední bod za osmé místo popral s Mikem Rockenfellerem.

První desítku uzavřel David Coulthard, závod dokončili také Oliver Jarvis, CongFu Cheng, Martin Tomczyk, Miguel Molina a Katherine Legge.

Cíl naopak neviděli Alexandre Prémat, Markus Winkelhock a Susie Stoddart.