Novinky

  • 21.10.2025 Good Filip Salač se v neděli 2. listopadu ve 13 hodin zúčastní besedy na Racing Expo

  • 20.10.2025 Bad Sainz potrestán ztrátou 5 míst na startu v Mexiku

  • 20.10.2025 Good Austin má kontrakt do roku 2034

Facebook Instagram

Renault zprostředkuje Korejcům ochutnávku Formule 1

Renault zprostředkuje Korejcům ochutnávku Formule 1

Tři týdny před tamní velkou cenou v Soulu představí svou Roadshow.

Jižní Korea se připravuje na svou premiérovou velkou cenu Formule 1, která se uskuteční na zbrusu novém okruhu v Jeongamu na konci října. Korejci ale kolotoč Formule 1 ochutnají ještě dřív. Renault totiž do Soulu veze svou Roadshow.

Na provizorním okruhu v ulicích korejského hlavního města se fanoušci budou moci dostat těsně k loňskému monopostu Renault R29, který bude pilotovat čínský testovací jezdec týmu Ho-Pin Tung.

"Pokaždé, když závodíme v nové zemi, dostáváme úžasnou příležitost setkat se s novými diváky a získat si nové fanoušky, představujeme jim totiž vzrušení, které Formule 1 nabízí," řekl šéf týmu Renault Eric Boullier.

"Když se blízí Velká cena Koreje, Renault F1 Team by měl přirozeně představit sport v Jižní Koreji. Renault je k této zemi silně vázán a my jsme hrdí na to, že obyvatelům Soulu na začátku historického měsíce pro jihokorejský motorsport poskytneme jejich první zážitek s Formulí 1."