Také ve Francii vyhrál Michael Schumacher!

Grand Prix Francie - závod

Ačkoli to v úvodu vypadalo všelijak, nakonec Ferrari zariskovalo a s větším počtem zastávek v boxech než soupeři si Michael Schumacher dojel pro sedmé francouzské vítězství. S odstupem více jak osmi vteřin za ním dojel Fernando Alonso před třetím Rubensem Barrichellem, který v závěrečné fázi závodu dokázal porazit jak Buttona tak Jarna Trulliho, který o stupně vítězů přišel v posledním kole.

Buttonův týmový kolega Takuma Sato odstoupil s poruchou motoru hned po prvních zastávkách v boxech a stal se tak jediným ze dvou neklasifikovaných vozů. Tím druhým byl Zsolt Baumgartner s Minardi.

Poměrně úspěšný debut absolvoval McLaren MP4-19, Kimi Räikkönen dojel sedmý, David Coulthard ještě o jedno místo lépe.

Nepovedený závod má za sebou Williams, Marc Gené dojel až desátý, jeho týmový kolega Juan Pablo Montoya po dvou chybách získal alespoň jeden bod.

Michael Schumacher se do čela závodu dostal po Alonsově druhé zastávce v boxech ve 32. kole, Schumacher pak udával tempo a pár kol před koncem jej čekala ještě čtvrtá zastávka. Vybudovaný náskok mu však stačil na to, aby zůstal před Alonsem.