Novinky

  • 03.07.2024 Neutral Andy Cowell vystřídal Martina Whitmarshe na místě ředitele Astonu

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

Facebook Instagram

Enge se vrací do Le Mans Series s týmem Young Driver AMR

Enge se vrací do Le Mans Series s týmem Young Driver AMR

Tuto neděli se pojede závod na okruhu Paul Ricard

Tým Young Driver AMR bude o nadcházejícím víkendu premiérově startovat v šampionátu Le Mans Series s vozem Aston Martin Vantage kategorie LM GT Endurance. U debutu německé stáje v Le Castellet bude také Tomáš Enge, který se v britském speciálu bude střídat s jezdci Alexem Müllerem a Christofferem Nygaardem. Šestihodinovka v Le Castellet je součástí přípravy týmu Young Driver AMR na čtyřiadvacetihodinový závod v Le Mans.

Pro tým Young Driver AMR se jedná o nejhektičtější období celé sezóny. Všichni členové týmu se přemisťují z úvodního podniku Světového šampionátu vozů GT1 z Abu Dhabi přímo na jih Francie do Le Castellet. Tým zde vymění silný model DBR9 GT1 za menšího bratra Vantage s osmiválcovým motorem o výkonu čtyři sta šedesát koní, se kterým se postaví proti Ferrari a Porsche.

„Letošní Vantage je oproti loňskému modelu o něco lehčí a těžiště vozu je více při zemi. Technici v Aston Martin Racing udělali nějaké změny na spodku motoru, čímž zvýšili výkon a kroutící moment. Letošní pravidla navíc povolují řazení pádly pod volantem,“ shrnul technické novinky britského speciálu šampión Le Mans Series z roku 2009.

Tým Young Driver AMR nemá stále potvrzené místo ve startovní listině závodu 24h Le Mans, ale i přesto se pilně na nejslavnější vytrvalostní závod světa připravuje. Po závodě 6h Le Castellet, který je zařazený do evropského seriálu Le Mans Series, se tým vydá o velikonočním víkendu na oficiální testy závodu 24h Le Mans na okruh La Sarthe.

„Pro nás je závod v Le Castellet přípravou na čtyřiadvacetihodinovku v Le Mans. Nejde nám tedy o výsledek, ale o samotný test. Dobré umístění by pro nás bylo pěkným bonusem. Myslím, že ale nejsme bez šancí. Testy, které se zde uskutečnily druhý březnový víkend, pro nás dopadly pozitivně,“ uvedl Tomáš Enge k ambicím týmu Young Driver AMR.

Tomáš Enge absolvoval závod v Le Castellet v loňském roce s vozem Aston Martin DBR9 v rámci Světového šampionátu vozů GT1. Navíc na zdejší trati absolvoval hned několik testů s modely DBR9 GT1, Vantage GT2 a prototypem královské kategorie LMP1 Lola-Aston Martin.

„Okruh Paul Ricard se nedá k ničemu přirovnat. Je to světová rarita. Naleznete zde jednu z nejdelších rovinek, pomineme-li okruhy Le Mans a Severní smyčku Nürburgringu. Jsou zde všechny typy pomalých, středně rychlých a rychlých zatáček. Pro nás by bylo lepší před Le Mans absolvovat závod ve Spa-Francorchamps, ale o daném víkendu budeme v Algarve, kde pokračuje třetím podnikem FIA GT1 World,“ uvedl český jezdec.

Závodní víkend v Paul Ricard zahájí páteční volné tréninky, které startují v 11:55 hod a v 16:30 hod. Na programu sobotního dne je třetí volný trénink (od 9:00 hod) a kvalifikace rozdělená do dvou částí na prototypy a vozy kategorie GT (od 13:45 hod LM GTE Pro & LM GTE Am a od 14:15 hod LMP1, LMP2 & FLM). Víkend vyvrcholí nedělním šestihodinovým závodem od 12:00 hod, kterému bude v 9:00 hod předcházet warm-up.

Foto: DPPI/LeMansSeries.com

UŽITEČNÉ ODKAZY:

Oficiální stránky týmu Young Driver AMR      
Agentura BPA sport marketing  www.bpa.cz
Oficiální stránky Tomáše Engeho  www.tomas-enge.cz
Oficiální Facebook Tomáše Engeho  http://www.facebook.com/pages/Tomas-Enge/97905846698
Oficiální stránky Alexe Müllera  www.alex-mueller.net
Oficiální stránky Christoffera Nygaarda  www.christoffernygaard.dk
Oficiální stránky týmu Fischer Racing
Oficiální stránky Le Mans Series