Novinky

  • 03.07.2024 Neutral Andy Cowell vystřídal Martina Whitmarshe na místě ředitele Astonu

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

Facebook Instagram

Jiří Janák míří na Sachsenring

Jiří Janák míří na Sachsenring

Český jezdec doufá v dobré umístění.

Prolomí konečně technickou smůlu jeden z nejkratších okruhů v kalendáři FIA GT1? To je otázka, se kterou dnes český závodník odjížděl na čtvrtý závod série mistrovství světa, který se premiérově pojede na německém okruhu Sachsenring.

Janákovi se zatím v rámci odjetých podniků nepodařilo dosáhnout na dobré umístění. Nutno však říct, že tato nelichotivá statistika se týká vysloveně mistrovských závodů. V kvalifikaci i v trénincích se mu naopak daří zajíždět čím dál rychlejší časy, v Algarve se už dokázal rovnat a v několika sektorech dokonce předčit své zkušené kolegy z druhého vozu Karla Wendlingera a Petra Koxe. Nicméně faktem zůstává, že v nejdůležitějších okamžicích ho téměř pravidelně technika připravila o možnost dotáhnout závodní víkendy do zdárného konce. Zkušenost z Portugalska byla asi nejcitelnější – skvělé časy, krásná trať, dobře fungující vůz - výsledek si jak Jiří Janák tak i jeho týmový kolega Max Nilsson představovali optimisticky. Porucha převodovky ale vše zařídila jinak a domů odjížděli oba jezdci opět bez bodu.

„Technické problémy patří k motosportu, ale myslím si, že už jich bylo opravdu dost. Doufám, že svoji dávku mám vybranou a konečně se mi podaří získat solidní umístění. Na Sachsenringu jsem nikdy nejel, takže to pro mě bude další úplně nová zkušenost, ale věřím, že stejně jako v Algarve, i tady si rychle na trať navyknu,“ řekl Jiří Janák.

Program začne v pátek volným tréninkem, v sobotu bude pokračovat dopolední kvalifikací a odpoledním kvalifikačním závodem a do finále vstoupí v neděli mistrovským závodem. Od soboty můžete veškeré dění sledovat na programu Sport5.