Dario Franchitti vyhrál první závod v Texasu

Firestone Twin 275s - 1. závod

Dario Franchitti vyhrál první ze dvou 114ti kolových závodů na Texas Motor Speedway. Povedlo se mu to prakticky systémem start – cíl. Scott Dixon dojel těsně na druhém místě, Will Power byl třetí, čímž vyrovnal své nejlepší umístění na oválu (loni v Motegi byl také třetí). Z pole position startující Tagliani dojel na čtvrté pozici.

Firestone Twin 275s #1 – Texas Motor Speedway
114 kol – 165,87 mil
1 žlutá fáze – celkem 10 kol
5 jezdců ve vedení – celkem 6 změn ve vedení
Nejvíce kol ve vedení: Dario Franchitti – 110 kol ve vedení
Nejrychlejší kolo: EJ Viso – 0:24.2205 v 3. kole
Taglini trochu ulil start, což mu prošlo před 14ti dny v Indianapolisu, dneska ale ne a start byl o kolo odložen. Druhý pokus byl úspěšný, Franchitti vystřelil dopředu jak raketa a okamžitě se dostal na první místo. Franchitti se začal na čele vyjíždět náskok, pravá bitva se rozjížděla za nimi. Power, Dixon a Sato tam bojovali kolo na kolo, doslova, Power se Satem i lehce kolidovali. Power ze souboje vyšel jako vítěz.
Ve 33. kole vyzval Power na souboj Taglianiho. Brzy byl úspěšný. Závod byl plánovaný na dva pit stopy a prvním, kdo stavěl, byl trápící se JR Hildebrand ve 30. kole. Power už skoro dojel Franchittiho, když v 51. kole jel i on pro palivo a pneumatiky.  Prvním z čela stavěl o kolo dříve Tagliani. Dario vydržel do 52. kola, Dixon zůstal na dráze ještě kolo.
Powerovi se pitstop moc nepovedl a když se vrátil na dráhu, ztrácel skoro čtyři vteřiny, Dixon se v 60. kole dostal na druhé místo. Franchitti měl stále velký náskok a předjel všechny kromě prvních dvanácti jezdců o kolo. Posledním, kdo ztratil kolo, byl Tony Kanaan, který se ale Franchittiho držel jako klíště a chtěl se vrátit do stejného kola, jako lídr závodu.
Když měla ztratit kolo Danica Patrick, poslal ji tým k poslední zastávce v boxech, stejně reagoval i tým Panther Racing v případě JR Hildebranda. Brzy se oběma naskytla šance stáhnout ztrátu. Dva nováčci totiž havarovali. Charlie Kimball ztratil kontrolu nad vozem, začal se přibližovat ochranné zdi a Wade Cunningham do něj narazil. Oba by ale měli být schopni startovat do dalšího závodu.
Při pitstopech všichni jezdci zastavili a kromě paliva si nechali nazout i čerstvé pneumatiky. Dario Franchitti udržel vedení. Dopředu se posunuli Powerovi stájový kolegové. Briscoe dokonce o tři příčky. Naopak nejvíce (tři pozice) ztratil EJ Viso.

Čištění dráhy trvalo velmi dlouho, zelená vlajka zavlála až 10 kol před koncem. Franchitti, Dixon a Power bojovali o vítězství. Ale Dixon s Franchittim dokázali držet Powera za svými zády. Dixon to zkusil v posledním kole, ale na Franchittiho neměl. Ten si připsal vítězství, 25 bodů a stáhl Powerův náskok na 7 bodů.

Článek bude postupně doplňován o kompletní výsledky a fotografie jakmile budou dostupné