Po vítězství v kvalifikaci Ekström opanoval také závod

DTM, Nürburgring - závod

Mattias Ekström přetavil svou první letošní pole position ve své první letošní vítězství, když vyhrál šestý závod DTM na Nürburgringu.

Švéd po startu uhájil první pozici a od té doby nebyl ve spíše nezajímavém závodě nikým výrazně ohrožen. O 49 kol později tak vítězně protnul cílovou pásku a vybojoval své patnácté prvenství v kariéře.

O druhé místo bojovali Esktrömův týmový kolega Mike Rockenfeller a lídr průběžného pořadí Bruno Spengler. Kanaďan na Němce vyvíjel stále větší tlak a vyplatilo se, neboť Rockenfeller v předposledním kole probrzdil v nájezdu do první zatáčky a Spengler proklouzl na druhé místo.

Spengler si tak připsal dalších osm bodů a zvýšil svůj náskok v čele šampionátu na sedm bodů před druhým Martinem Tomczykem.

Tomu v cíli závodu patřilo páté místo za dvojnásobným šampionem Timem Scheiderem. Tomczyk sice v úvodu postrčil Miguela Molinu, způsobil si viditelné poškození přední části vozu a spadl na sedmé místo, do boxů však zajel mezi prvními a poskočil na čtvrtou pozici.

Tu mu nakonec sebral Scheider, který jej předjel krátce po své druhé zastávce u mechaniků, když využil čerstvého obutí.

Šestý skončil Jamie Green, který po startu z první řady rozhodně čekal víc. Britovi se však vůbec nepovedl start a následoval propad do středu první desítky.

Pro dva body za sedmé místo si dojel Edoardo Mortara, pořádný postup vpřed pak za ním zaznamenal Gary Paffett, který se ze třináctého místa na roštu posunul na osmé v cíli a získal tak alespoň jeden bod.

První desítku uzavřeli devátý Filipe Albuquerque a desátý Oliver Jarvis, který startoval z patnáctého místa na roštu.

Jediným odstoupivším jezdcem se ve druhém kole stal Ralf Schumacher. Bývalý pilot Formule 1 nejprve v první zatáčce zezadu postrčil Davida Coultharda a posunul se před něj, Skot mu však hned v následující zatáčce manévr oplatil a Schumacher po smyku musel odstoupit.

Coulthard na kolizi doplatil rozsáhlejším poškozením, kvůli kterému musel neplánovaně do boxů. Na vítěze tak ztratil celé kolo a skončil poslední, chuť si však alespoň částečně spravil v 29. kole, když zajel nejrychlejší čas závodu.

+ 48 kol

Nejrychlejší kolo závodu: David Coulthard (Deutsche Post AMG Mercedes) - 1:25.558