Ekström se raduje z vítězství, Tomczyk z titulu

DTM, Valencie - závod

Trojitý důvod k radosti má po závodu ve Valencii Audi. Mattias Ekström si zde připsal čtvrté vítězství sezóny, Filipe Albuquerque si dojel druhým místem pro první stupně vítězů v sezóně a Martinu Tomczykovi stačilo třetí místo k zisku jeho prvního titulu v DTM.

Ekström si jel po celou dobu svůj vlastní závod. Ještě před prvními zastávkami v boxech si vybudoval náskok pět sekund. V cíli nakonec jeho náskok narostl na 18 sekund.

Švéd tak pokračuje ve spanilé jízdě. V posledních čtyřech závodech si připsal již třetí vítězství.

Podobně úspěšný závod měl také Tomczyk. Po raketovém startu z desátého místa se po prvním kole pohyboval teď již jistý šampion na šestém místě. Během druhých zastávek v boxech si poradil s Davidem Coulthardem, Rengerem van der Zandem a Timem Scheiderem.

Scheider se před dvojíci pilotů mercedesu rovněž během druhých pit stopů dostal. Dvojnásobný šampion DTM z let 2008 a 2009 nakonec dojel čtvrtý.

Na pátém a šestém místě v cíli byli odmávnuti Renger van der Zande a David Coulthard. Po závodě ovšem byli oba vyloučeni za to, že již po kvalifikaci jejich vozy nevyhovovaly technickým regulím (psali jsme zde).

Pátý tak ve výsledkové listině figuruje Miguel Molina před šestým Oliverem Jarvisem.

Až na sedmém místě je nejlepší z jezdců Mercedesu a to Bruno Spengler, který tak ani letos nedosáhne na titul.

Poslední bod za osmé místo si připsal Gary Paffett před devátým Mikem Rockenfellerem a Jamiem Greenem.

Nejlepšího výsledku sezóny dosáhla jedenáctým místem Susie Stoddart.

Martin Tomczyk je tak jistým šampionem DTM pro sezónu 2011. Poslední závod na Hockenheimu však rozhodne o jezdci na druhém místě. Tam se zatím drží Bruno Spengler, pouhé dva body za ním je ovšem dnešní vítěz Mattias Ekstróm.