Mercedes a BMW by se mohly soudit F1
Petr Vichr
21.08. 2004
Petr Vichr
21.08. 2004
Kvůli novým pravidlům ohledně motorů.
Mercedes a BMW by mohly skončit u soudu kvůli snaze FIA o zavedení nových pravidel ohledně motorů, jejichž objem se má snížit na 2,4 litru a počet válců o dva. Mercedes a BMW jsou silně proti této myšlence.
Týmy formule 1 mají čas do 6. září, aby přišly s vlastním návrhem, jinak bude prosazen návrh FIA. Minulý týden na Hockenheimringu se nebyly schopny dohodnout.
V ostatních oblastech - aerodynamika a pneumatiky - panuje více méně shoda.
FIA může zavést nová pravidla v zájmu vyšší bezpečnosti. Případné soudní pře by tedy pravděpodobně měly za cíl dokázat, že skutečné důvody jsou jiné.
Související články
-
Williams nadále s motory Mercedesu
09.01. 2024 -
Williamsová vyjednává o budoucnosti s Mercedesem
14.07. 2019 -
Williams a Force India jezdí s novými motory
30.09. 2017 -
Raději ADUO než závaží
24.06. 2026 -
Audi jezdilo s vylepšeným motorem
23.06. 2026 -
Starty? Stále se jen učíme
20.06. 2026 -
Pozice zákazníka McLaren brzdí
20.06. 2026 -
Návrat V8 je již jistý, myslí si Bin Sulajim
19.06. 2026

Colapinto kvůli penalizaci klesl z osmého na desáté místo
Sky prodloužila smlouvu s F1 o 5 let za miliardu liber
