Dario Franchitti má třetí pole position v řadě!

Honda Indy Toronto – kvalifikace

Třetí kvalifikaci v řadě vyhrál v IZOD IndyCar Series Skot Dario Franchitti. Pakliže se mu nestane něco jako před čtrnácti dny v Iowě, kde jeho vůz vypověděl službu v zaváděcím kole, tak do nedělního závodu odstartuje z prvního místa, na této trati se mu to povedlo už počtvrté. Druhé místo na roštu patří lídrovi šampionátu Willu Powerovi, který vyhrál kvalifikaci v Torontu vloni. Předloni pole position získal Justin Wilson, který zítra odstartuje ze třetího místa. V druhé řadě jej doplní Sebastien Bourdais, který v Torontu kvalifikaci v dobách Champ Cars vyhrál třikrát. Scott Dixon startující z pátého místa je jediným jezdcem z finálové Firestone Fast Six, který zde nikdy kvalifikaci nevyhrál, protože z šestého místa startuje Alex Tagliani a ten vyhrál kvalifikaci na závod CART v Torontu v roce 2001.
Vítěz posledních dvou závodů Ryan Hunter-Reay ztrácí na Powera jen tři body, ale v kvalifikaci skončil už v prostřední části. Od postupu do finálové šestky na úkor pozdějšího vítěze kvalifikace Franchittiho jej dělilo 0,0684 vteřiny. Ve stejném segmentu skončila kvalifikace i pro jeho stájového kolegu a domácího jezdce Jamese Hinchcliffea, ten sice zajel devátý čas, ale čeká jej penalizace 10 míst kvůli výměně motoru. Mezi dva jezdce Andretti Autosport se vmísil Helio Castroneves. Justin Wilson v prostřední části kvalifikace zajel čas 59.0663, což je rekord IZOD IndyCar Series v Torontu.
Už v první částí kvalifikace skončila třeba pro Ryana Briscoea, Tonyho Kanaana, Rubense Barrichela či Marca Andrettiho.