Honda v prvním tréninku v Edmontonu zcela dominovala

Edmonton Indy – 1. trénink

Prvních osm míst ve výsledkové listině prvního tréninku obsadili jezdci s motory Honda. A co víc, nejhorší s Hondou byl loňský vítěz pole position Takuma Sató na 14. místě a do první patnáctky se vešly jen čtyři Chevrolety, ten nejlepší řízený Rubensem Barrichellem obsadil se ztrátou osmi desetin vteřiny až devátou příčku. Nejrychlejší čas si připsal nováček Simon Pagenaud. Do první pětky se dostal jen jeden zástupce tradičně silných týmů, Graham Rahal obsadil čtvrtou příčku. Druhý čas patřil Conwayovi, třetí vítězi z Texasu Wilsonovi a nováček Newgarden, dlouhou dobu nejrychlejší jezdec prvního tréninku, obsadil pátou příčku.
První trénink se ale vůbec nepovedl favoritům na mistrovský titul. Lídr šampionátu Ryan Hunter-Reay obsadil 22. příčku. Část tréninku navíc nuceně vynechal, protože byl pro „nesportovní chování“ zaparkován v boxech. INDYCAR zatím nezveřejnila podrobnosti a důvod trestu. Druhý muž průběžného pořadí šampionátu a dvojnásobný vítěz v Edmontonu skončil jen o příčku výš na 21. místě.
Ať už Lotus udělal se svým motorem před závodem v Torontu v rámci povolených úprav cokoliv, zřejmě se vydal správným směrem. Simona de Silvestro sice obsadila třetí příčku od konce, ale s minimálními odstupy od prvních dvou jezdců průběžného pořadí šampionátu.