V roce 2013 se spokojím jen s titulem, říká Tomczyk

Po smolné sezóně se chce Němec v DTM vrátit zpět na vrchol.

Martin Tomczyk řekl, že jeho jediným cílem pro příští sezónu DTM bude získat svůj druhý titul.

30letý Němec se stal šampionem v loňském roce, kdy se nejlepším možným způsobem rozloučil s automobilkou Audi předtím, než přestoupil k BMW.

Po přestupu k bavorské automobilce ale byly jeho maximem pouze dvě druhá a jedno třetí místo. Kromě toho se ale zapletl také do řady kolizí a v celkovém pořadí tak loňský šampion skončil až na osmé pozici.

Věří ale, že titul jeho značkového kolegy Bruna Spenglera je pro něj dostatečnou motivací k tomu, aby on sám v příští sezóně dosáhl svého druhého titulu.

"Můj cíl je jasný," řekl Tomczyk. "Chci dostat číslo 1 zpět na své auto.

BMW Team RMG se toho letos hodně naučil, přes zimu se ale musíme přeskupit a to, co jsme se naučili, využít v přípravách na sezónu 2013.

Tímto můžeme zajistit, že se na první závod nové sezóny postavíme v nejlepší možné formě."

Podle Tomczyka bylo úsilí ve vývoji BMW M3 DTM nebývalé.

"Osobně jsem nikdy nepracoval během zimy tak usilovně na vývoji auta jako tomu bylo letos před návratem BMW," dodal.

"Až do závodu na Norisringu šlo z mého pohledu vše hladce. Třikrát za sebou jsem poté skončil na stupních vítězů a byl v kontaktu se špičkou v hodnocení jezdců.

Potom jsem ale bohužel doplatil na něco, co se v motorsportu zkrátka občas stává: ve druhé polovině sezóny jsem měl opravdu smůlu, když jsem čtyřikrát za sebou nedokončil závod.

To samozřejmě pohřbilo veškeré mé naděje na obhajobu titulu."