První závod víkendu se stal kořistí Roseqnvista

Evropská F3, Red Bull Ring - 1. závod

Felix Rosenqvist si v dnešním prvním závodě Evropského šampionátu Formule 3 na rakouském Red Bull Ringu dojel pro své letošní třetí vítězství a přiblížil se tak vedoucímu muži průběžného pořadí Raffaele Marciellovi. Na stupně vítězů jej doprovodili Daniil Kvyat a Jordan King.

Švéd předvedl skvělý start ze druhé pozice a v první zatáčce úspěšně zaútočil na vítěze kvalifikace Daniila Kvyata. Rosenqvist následně využil toho, že Kvyat musel odrážet útoky ze strany Lucase Wolfa, a v poklidu začal navyšovat své vedení. V cíli byl pak dvanáct sekund před svými soupeři.

Své nejlepší umístění v dosavadní krátké kariéře F3 si druhým místem připsal Kvyat, který však nemá právo na body, jelikož nezávodí v šampionátu od začátku sezóny.

Na třetí pozici dlouhou dobu jezdil Wolf, na kterého však začal útočit Jordan King. Osm kol před koncem pak Wolf kapituloval a King si dojel pro své první stupně vítězů.

O kolo později zaútočil na Wolfa také Nicolas Latifi a Němec přitom vyjel mimo trať, propadl se tak za Marciella a Svena Müllera. Když se přes něj v dalším kole v nájezdu do první zatáčky přehnali také Tom Blomqvist a Alex Lynn, neodhadl Wolf brzdný bod a trefil zezadu Blomqvista. Vysloužil si za to penalizaci průjezdu boxovou uličkou.

Po startu ze 13. pozice tak na čtvrté příčce dojel Marciello před pátým Latifim, šestým Müllerem a sedmým Lynnem.

Eddie Cheever skončil osmý před Michaelem Lewisem, který se stále zotavuje ze své těžké havárie na Brands Hatch. Bodovanou desítku uzavřel Lucas Wolf.

Auer přitom předvedl dobrou stíhací jízdu poté, co se kvůli smyku ve třetím kole po kontaktu s Müllerem propadl až na 22. pozici.

+ 21 kol

Nejrychlejší kolo závodu: Felix Rosenqvist (kfzteile24 Mücke Motorsport) - 1:26.030