Třetí pole position v kariéře pro Marca Andrettiho

Milwaukee IndyFest – Kvalifikace

Marco Andretti nadále dominuje závodnímu víkendu IZOD IndyCar Series na oválu Milwaukee Mile. Nejprve zajel nejrychlejší časy v obou trénincích a následně vyhrál také kvalifikaci na sobotní závod, získal svojí třetí pole position v kariéře a podruhé tohoto úspěchu dosáhl právě na oválu v Milwaukee. První dvě řady mohli kompletně obsadit piloti týmu Andretti Autosport, ale Will Power se mezi ně dokázal vměstnat a odstartuje ze třetí příčky. Andretti podruhé v řadě odstartuje do závodu z první řady, minulý týden se v Texasu kvalifikoval jako druhý.
Šestou příčku překvapivě obsadil Sebastian Saavedra a v kvalifikaci předčil zkušenějšího stájového kolegu Sebastiena Bourdaise. Bývalý pilot Formule 1 a čtyřnásobný šampion Champ Cars v Milwaukee vyhrál, když závodil v Champ Cars.
Do první desítky se dostali i oba piloti Sama Schmidta a Josef Newgarden, jako jediní zástupci Hondy obsadili osmé, deváté a desáté místo. Kvalifikaci dominovaly motory Chevrolet. Pilotům s motory od detroitské automobilky patří prvních sedm míst.
Lídr šampionátu a vítěz předchozího závodu v Texasu Hélio Castroneves se kvalifikoval až jako osmnáctý. Jen o jednu příčku lépe skončil Dario Franchitti, kterému vloni v Milwaukee patřila pole position.