Novinky

  • 16.11.2019 Good Pole position pro VC Brazílie si vyjel Max Verstappen (Red Bull)

  • 16.11.2019 Good Vítězem 3. tréninku na VC Brazílie se stal Lewis Hamilton (Mercedes)

  • 15.11.2019 Good Nejrychlejší ve 2. tréninku na VC Brazílie byl Sebastian Vettel (Ferrari)

Facebook Instagram

Filip Salaquarda opět na stupních vítězů

Filip Salaquarda opět na stupních vítězů

Částečná spokojenost českého jezdce s průběhem víkendu na Slovensku.

Filip Salaquarda během čtvrtého podniku FIA GT Series na Slovakiaringu podruhé v této sezóně vystoupil na stupně vítězů.

Český pilot týmu AF Corse společně se svým týmovým kolegou z posádky Fabiem Onidim (ITA) skončil v kvalifikačním závodě na Slovakiaringu na třetím místě v kategorii PRO-AM (13. místo v absolutním pořadí) po té, co jej v sobotní kvalifikaci zpomalil defekt. Ferrari 458 Italia GT3 #51 skončilo těsně pod stupni vítězů i v hlavním závodě, když cílovou pásku proťalo jako čtvrté ve své kategorii a na 9. místě v absolutním pořadí.

Filip SALAQUARDA
„Stupně vítězů v kvalifikačním závodě v kategorii PRO-AM je dobrý výsledek, ale spokojen jsem jen na půl. Kdybychom měli více štěstí na své straně a systém vyrovnávání výkonnosti vozů (Balance of Performance - BoP) méně penalizoval Ferrari, byli bychom schopni získat ještě lepší výsledek. V kvalifikaci byl naším cílem postup do Superpolu, ale defekt bohužel způsobil, že jsme proti očekávání stáli na startu více vzadu. V závodech jsme vybojovali nejlepší možný výsledek - 3. a 4. místo v naší kategorii, i když jsme chtěli být v absolutním pořadí trochu výš. Nyní budeme muset zvážit, zda má smysl pokračovat v závodění v této sérii, když rozdíl ve výkonnosti Ferrari 458 a ostatními vozy je díky BoP neakceptovatelný.“

FIA GT Series pokračuje 29. září v Navaře ve Španělsku.

 

Komentáře ke článku