Magnussen stvrdil titul vítězstvím

Formule Renault 3.5, Circuit de Catalunya - 2. závod

Kevin Magnussen jasně ukázal, že titul letošního šampiona Světové série Formule Renault 3.5 je ve správných rukou, když vyhrál také závěrečný závod sezóny na Katalánském okruhu v Barceloně.

Dán, který si titul zajistil v sobotním závodě, za sebou v první polovině závodu udržel svého největšího rivala v boji o titul Stoffela Vandoorna. Po povinných zastávkách v boxech pak Magnussen pořádně zabral a s osmisekundovým náskokem si dojel pro své letošní páté vítězství.

Magnussen přitom Vandoornovi poodjel na rozdíl dvanácti sekund, v závěru však letošní šampion zvolnil. Vandoorna se přitom nemusel příliš obávat, jelikož ten měl plné ruce práce, aby za sebou udržel Willa Stevense.

Brit během zastávek poskočil z páté na třetí příčku a poté, co pár kol vyvíjel tlak na Vandoorne, zvolnil a dojel v poklidu na třetí pozici.

Arthur Pic, který se v úvodu závodu přimíchal do souboje o první místo, ztratil během výměny pneumatik čas a krátce po výjezdu z boxů musel odstoupit kvůli chybě mechaniků, kteří nesprávně upevnili pravé zadní kolo.

Na čtvrtou pozici, kde také skončil, se tak propracoval Nico Müller.

Těsná bitva přitom až do cíle probíhala o páté místo. Norman Nato nakonec dokázal za svými zády udržet Carlose Sainze jr. a Marca Sørensena.

Poslední jmenovaný přitom vytěžil ze strategie pozdní zastávky u mechaniků, díky čemuž se ze 16. pozice na roštu posunul na konečnou sedmou příčku.

Bodovanou desítku posledního závodu sezónu uzavřeli Nigel Melker, Marlon Stockinger a Oliver Webb.

Šampionem letošní sezóny Světové série Formule Renault 3.5 se stal se ziskem 274 bodů Kevin Magnussen. Druhý skončil s 214 body Stoffel Vandoorne před třetím Antoniem Félixem da Costou, který nasbíral bodů 172.