Dallara se chystá do F1 F1
Vojta Houska
06.10. 2004
Vojta Houska
06.10. 2004
V pátek by měl být v Suzuce oznámen vznik nové stáje.
Očekává se, že tento víkend bude v Japonsku oznámen vznik nové stáje F1. Italský výrobce šasi Dallara by měl do kolotoče závodů vstoupit v roce 2006.
Podle internetového magazínu Autosport pracuje Dallara na programu F1 již několik měsíců a s stranou od formulového dění připravuje šasi a jedná s piloty. Prohlášení o jejich plánech je očekáváno v pátek.
Není ani vyloučeno, že by Dallara mohla koupit Jaguar. V tomto případě by nejspíše nastoupila na start již v příští sezóně a využívala by šasi Jaguar R6, které končící stáj vyvíjí.
Související články
-
Problémem Sauberu je motor Ferrari
21.08. 2014 -
Hispania Racing ukončil spolupráci s Dallarou
26.05. 2010 -
Raději ADUO než závaží
24.06. 2026 -
McLaren ztratil klíčovou výhodu
23.06. 2026 -
Audi jezdilo s vylepšeným motorem
23.06. 2026 -
Ferrari není dostatečně červené
22.06. 2026 -
Z posledního místa na první. Lundgaard vítězí
22.06. 2026 -
Palou dál dominuje kvalifikacím, má páté pole v řadě
21.06. 2026

Colapinto kvůli penalizaci klesl z osmého na desáté místo
Sky prodloužila smlouvu s F1 o 5 let za miliardu liber
