Novinky

  • 17.07.2018 Neutral Antonio Giovinazzi pojede místo Ericssona za Sauber 1. trénink na VC Německa

  • 17.07.2018 Bad Před třemi lety zemřel na následky těžkého zranění Jules Bianchi

  • 16.07.2018 Neutral Audi Sport Abt Schaeffler vyhrál klasifikaci týmů ve 4. ročníku šampionátu formule E

Facebook Instagram
reklama
reklama

Delta Topco začne hledat Ecclestonova nástupce

Delta Topco začne hledat Ecclestonova nástupce

Blíží se čas jeho odchodu do důchodu?

Bernie Ecclestone drží kormidlo F1 už celá desetiletí. Postavil se k němu době, kdy o televizní práva na F1 neměl nikdo velký zájem a stojí tam i teď, když se v tomto byznysu ročně točí stovky milionů dolarů. Čas se však nedá zastavit a Bernie Ecclestone má již 85 let a stále hlasitěji je slyšet názor, že současnému světu už nerozumí tak, jak je to nutné u člověka ve vedení sportu.

Podle informací webu Pitpass se brzy sejde představenstvo společnosti Delta Topco a bude diskutovat o potřebě najít Ecclestonova nástupce nebo náhradníka. Tato společnost vlastní komerční práva na F1 a Berniemu Ecclestonovi z ní patří jen pár procent. Kontrolní balík patří společnosti CVC Capital Partners a prostřednictvím ní drží v rukou otěže Donald Mackenzie. Mackenzie má s Ecclestonem dlouhodobě výborné vztahy, ale už před časem k němu údajně chtěl dosadit Paula Walshe, bývalého šéfa spolčenosti Diageo. A tentokrát se už nemusí nechat promluvit.

Dlouholetí fanoušci F1 si už zvykli na Ecclestonovy tvrdé a občas až nesmyslné vyjádření do médií, ale v poslední době to už nejspíš hodně přehání. Ještě se zdaleka nezapomnělo na rozhovor, ve kterém řekl, že F1 vlastně ani nepotřebuje mnoho mladých fanoušků, protože ti si luxusní produkty sponzorů beztak nemohou dovolit. Důležitější prý je mít přízeň pánů v letech. Jako by tato hrstka postarších fanoušků například plnila tribuny okruhů, na to už zřejmě nepomyslel.

A místo toho, aby se Ecclestone stáhl, pokračuje v kritizování zelených technologií i automobilek a korunu tomu nasadil, když řekl, že on by už svou rodinu na závod F1 v žádném případě nevzal.

 

"Dokážete si představit, že by režisér filmu řekl, nechoďte na můj film, je na hovno? Když chcete prodávat produkt, kritika musí být interní, ne externí," vzkázal Ecclestonovi prezident Mezinárodní automobilové federace Jean Todt.

 

"Nechápu, jak může někdo, kdo je nejen generálním ředitelem ale i spoluvlastníkem produktu, říct něco takového," přidal se Dieter Zetsche, nejvyšší boss Daimleru i automobilky Mercedes-Benz.

Insideři F1 dlouhodobě upozorňují, že Ecclestona zřejmě nedokáže nahradit jediný člověk a je pravděpodobnější, že jeho kompetence postupně přebere několik špičkových manažerů.

reklama
reklama

Komentáře ke článku