Novinky

  • 18.08.2019 Good Roman Staněk vyhrál třetí závod ADAC Formel 4 na Nürburgringu

  • 18.08.2019 Neutral Ve druhém závodě ADAC F4 na Nürburgringu skončil Roman Staněk osmý

  • 18.08.2019 Neutral Ryo Hirakawa poprvé vyhrál závod série Super Formula v japonském Motegi

Facebook Instagram

Nasr potvrdil finanční problémy Sauberu

Nasr potvrdil finanční problémy Sauberu

V týmové pokladně chybějí peníze na vývoj.

Během uplynulých měsíců nám několik věcí naznačilo, že Sauber není v dobré finanční kondici. Nejprve jako jediný tým nestihl dokončit nový vůz pro první sérii testovacích dnů a do Barcelony poslal loňské C34 s loňským motorem a se spoustou prázdného místa pro sponzory. Pak se k nám dostala zpráva o zpožděných výplatách a na začátku tohoto týdne z týmu odešel jeho technický ředitel, Mark Smith. Těžkou finanční situaci ale přiznal až Felipe Nasr.

"Vždyť to sami dobře víte. Momentálně jsme ve složité situaci," přiznal včera v Melbourne brazilský závodník. "Pozitivní je, že vůz je tady, tým je tady a jsme připraveni závodit. Toto jsou nyní naše karty a my s nimi musíme hrát. Snad se to zlepší a budeme moci pohnout s vývojem a vůz dostane nové díly. Máme celý seznam věcí, které bychom chtěli udělat. Doufám, že se to zlepší a budeme moci trochu zapracovat na rychlosti."

Za éry motorů V8 Sauber pravidelně patřil k nejlepším týmům středu pole, ale přechod na hybridní pohonné jednotky a novou generaci vozů byl katastrofální, v roce 2014 se mu nepodařilo získat ani bod. To byla tvrdá rána nejen pro hrdost, ale i pro finance švýcarského týmu. Na začátku minulé sezóny se zdálo, že se dokázal zotavit a naváže na předchozí úspěchy, ale závod ve vývoji prohrál na celé čáře a sezónu zakončil na devátém místě. Pokud nemá peníze na vývoj, musí doufat, že se mu opět podaří nasbírat body na začátku sezóny.

"Snad se situace ustálí, ale vše závisí na financích. Vícero věcí čeká v pořadníku a jsem si jistý, že dostaneme skvělá vylepšení. Musíme postupovat krok za krokem a poprat se s tím," doplnil Nasr.

Nasr také řekl, že je mu líto odchodu Marka Smithe, protože byl dobrým vůdcem technického týmu a osobně vedl i projekt vývoje vozu C35. Důvody jeho náhlého odchodu, jimiž mají být rodina a touha vrátit se do rodné Velké Británie, nijak nekomentoval.

Komentáře ke článku