Novinky

  • 18.08.2019 Good Roman Staněk vyhrál třetí závod ADAC Formel 4 na Nürburgringu

  • 18.08.2019 Neutral Ve druhém závodě ADAC F4 na Nürburgringu skončil Roman Staněk osmý

  • 18.08.2019 Neutral Ryo Hirakawa poprvé vyhrál závod série Super Formula v japonském Motegi

Facebook Instagram

Haas F1 dosud nemá smlouvu s FOM

Haas F1 dosud nemá smlouvu s FOM

Měl by Haas platit Ecclestonovi?

Nový tým Haas F1 dosud nemá smlouvu s Formula One Management a tudíž ani nárok na podíl se společných příjmů Formule 1, přiznal Gene Haas. Dvoustranné dohody mezi týmy a FOM nahradily smlouvu známou jako Concordská dohoda. Právě v nich jsou definovány vztahy mezi týmem, FOM a FIA a na základě nich dostává za umístění v poháru konstruktérů část z peněz vybíraných od organizátorů velkých cen, televizí, sponzorů s reklamou vedle trati a dalších partnerů sportu.

FOM zastupuje Bernie Ecclestone, který se už o Haasu párkrát vyjádřil, že je to spíše B-tým Ferrari než plnohodnotný tým. Může to nějak souviset s neochotou podepsat standardní dohodu, jaké mají jiné menší týmy?

"Bernie byl v tomto velmi přímočarý," řekl majitel týmu redaktorovi F1i. "Říká: "Podívejte, my jsme je nevolali, oni zaklepali na naše dveře." Jeho pohled je, že nám nedá nic zadarmo, protože on od nás nic nepotřebuje. Před tímto teď stojíme.

Musel by být velkorysý, aby nám dal něco zdarma. Ale on mi přímo řekl: "Ty bys měl platit mně!" Podle něj by každý, kdo chce být v F1, mít závod F1, vysílat F1 v TV… všichni bychom mu za to měli platit. "Pokud chcete být v F1, tak mi musíte dát podíl," tak to vidí on.
"

Nevíme, jak je to s hrazením nákladů na přepravu vozů a vybavení do místa konání zámořských velkých cen, které má podle dohod platit Formula One Management. Všechny ostatní peníze se týmům vyplácejí až během následující sezóny, takže na této straně zatím Haas o nic nepřichází.
 

Komentáře ke článku