Novinky

  • 18.09.2020 Neutral Pole position pro 24 h Le Mans získala posádka Kobajaši / Conway / López v Toyotě

  • 17.09.2020 Neutral Kamuj Kobajaši (Toyota) byl nejrychlejší v první kvalifikaci na 24 h Le Mans

  • 17.09.2020 Neutral Na VC Turecka bylo dosud prodáno 40 000 vstupenek

Facebook Instagram

Budoucnost Haasu ve F1 je nejistá

Budoucnost Haasu ve F1 je nejistá

Steiner: Rozpočtový strop se musí snížit

Šéf Haasu Günther Steiner nepřímo naznačil, že by stáj mohla opustit mistrovství světa F1 – pokud nedojde k jeho zásadnější reformě. Že by se za ní dal považovat schválený rozpočtový strop, označil za naivní.

Tím Geneho (Haase, majitele týmu) rozhodně nepřesvědčím. Vždyť stanovených 175 milionů je pořád o dost více, než dělá náš rozpočet. A to budou ještě zavedeny nejrůznější výjimky. Takhle to nepůjde. Gene se ale musí sám rozhodnout, co chce dělat. Je stále hodně otevřených problémů, proto nevím, zda k definitivnímu závěru dojde už nyní,“ ponechal otevřená zadní vrátka Steiner.

Konečné slovo bude patřit tomuto muži - Gene Haasovi

Podle něj je nezbytné ještě více snížit rozpočtové maximum. „Je nutné učinit druhý krok. Nevěřím, že přísun financí bude v budoucnu takový, aby se menší týmy dostaly na takto nastavenou hranici. My za těchto podmínek nehodláme dále ve větším měřítku investovat, když není zaručena návratnost vložených prostředků. V letech 2022 a 2023 by se propast mezi špičkou a středem pole mohla poněkud zasypat. Ale to bychom se znovu museli podívat na čísla,“ zdůraznil Steiner.

Komentáře ke článku