Novinky

  • 20.02.2024 Good Takuma Sato je výkonným poradcem Honda Racing Corporation

  • 13.02.2024 Good FIA má nového technického ředitele monopostů - Jana Monchauxe

  • 12.02.2024 Good Aston Martin představil vůz pro rok 2024.

Facebook Instagram

Steiner se nestihl ani rozloučit

Steiner se nestihl ani rozloučit

Nové místo nehledá, ale může přijmout nabídku.

Günter Steiner se poprvé od odchodu z týmu Haas postavil před média, u příležitosti akce Autosport International 2024. Prozradil, že o ukončení jeho působení v Haasu se dozvěděl mezi Vánocemi a Novým rokem a neměl ani příležitost se se všemi rozloučit.

Neměl jsem příležitost poděkovat pár lidem, když jsem opustil Haas F1. Rád bych tedy teď poděkoval všem členům týmu, se kterými jsem se nestihl řádně rozloučit. Také chci poděkovat všem fanouškům, kteří nás všechny ty roky podporovali. Za to jsem velmi vděčný.

Víceméně potvrzuje, že majitele týmu loni zklamal opětovný pád na poslední místo Poháru konstruktérů a pro Steinera to přišlo ve velmi nevhodnou dobu, jelikož mu končila platnost smlouvy.

Prostě vypršela platnost mé smlouvy a já jsem vždy říkal: „Pokud to nefunguje, jen mi to řekni. Gene Haas je majitelem týmu a je jeho právem říct, jak si to přeje. Tak prosté to je. Když mě tam už nechce, tak tam už nejsem. Není to nic tak zvláštního, život jde dál. Neutekl jsem, ani se nenaháním za jiným flekem.

Ale na důchodce se snad ještě necítí?

Nevím, jestli o mě ještě ve F1 bude zájem. Nemám kam spěchat. Ale je pravděpodobné, že mě alespoň občas někdo někde spatří, ve F1 mám spoustu přátel. Pokud bych dostal lákavou nabídku, tak bych asi byl rád, ale nehodlám zůstat někde ve F1 za každou cenu.

Steinerovo pokračování s jiným týmem nevypadá realisticky. Foto: Haas

Zdroj: Motorsport, Autosport, úvodní foto: Haas