Novinky

  • 21.10.2025 Good Filip Salač se v neděli 2. listopadu ve 13 hodin zúčastní besedy na Racing Expo

  • 20.10.2025 Bad Sainz potrestán ztrátou 5 míst na startu v Mexiku

  • 20.10.2025 Good Austin má kontrakt do roku 2034

Facebook Instagram

BAR byl nabídnut k prodeji

BAR byl nabídnut k prodeji

Šlo však pouze o administrativní krok.

Stáj British American Racing, která skončila na druhém místě v Mistrovství světa konstruktérů 2004, byla nabídnuta k prodeji.
 
Pokud by zůstalo pouze u tohoto konstatování, pak by šlo o zprávu z kategorie senzací. Jenže…
 
Smyslem transakce bylo pouze vytvoření nového joint venture Hondy a většinovým vlastníkem British American Tobacco.
 
Webový server FT.com (Financial Times) zveřejnil v úterý ve své sekci ´Businesses For Sale´ oznámení správců společného podniku. Šlo o nabídku celého akciového podílu společnosti British American Racing GP Limited.
 
"Zavedená a velmi úspěšná stáj formule 1," pravilo se v prohlášení.
 
"Skončila druhá v hodnocení Mistrovství světa konstruktérů 2004."
 
Tiskový mluvčí BAT však potvrdil, že se jednalo pouze o fiktivní transakci.
 
BAT a Honda minulý měsíc oznámily vytvoření společného podniku, který by tak nahradil existující vlastnickou strukturu. BAT připadne podle nové dohody kontrolní balík (55%). Zbylých 45% získá japonská Honda.
 
Bylo rovněž řečeno, že pokud by jeden z menších akcionářů vlastnící deset procent týmu odmítl svůj podíl prodat, bude BAT usilovat o setkání správců.
 
"Nové joint venture by poté mělo od správců odkoupit akcie společnosti British American Racing GP, která spravuje tým a která je hlavním aktivem holdingové společnosti,“ praví se v prohlášení BAT.