Novinky

  • 18.07.2021 Good Lewis Hamilton (Mercedes) triumfoval ve VC Velké Británie v Silverstone

  • 17.07.2021 Good Premiérové prvenství ve sprintu získal v britské VC Max Verstappen (Red Bull)

  • 17.07.2021 Good Vítězem druhého tréninku na VC Velké Británie se stal Max Verstappen (Red Bull).

Facebook Instagram

Jedna výzva střída druhou ....

Jedna výzva střída druhou ....

Tomáš Enge se chystá na 24 hodinový závod v Brně.

Tomáš Enge je i v závěru letošní sezóny v jednom kole. Po úspěšném maďarském podniku Reiter Young Stars na Hungaroringu se o slovo přihlásil závěrečný podnik na Zandvoortu, ze kterého se Enge rychle přesunul do Brna, kde o nadcházejícím víkendu absolvuje premiérový 24-hodinový Epilog.

Tentokráte již však ne jako manažer, ale jako závodní jezdec u týmu True-Racing.

„Zandvoort byl jednoznačně nejtěžší, ale zároveň také nejúspěšnější podnik celé sezóny. Dvojice Mads Siljehaug a Maciej Dreszer dokázala vyhrát absolutní klasifikaci v prvním závodě, což je naprosto skvělý výsledek. Z českého pohledu je na tomto výsledku zajímavé také to, že o tuto posádku se starají studenti z ČVUT Praha. Dreszer se Siljehaugem pak stáli na bedně i v nedělním závodě, kdy dojeli na třetím místě a potvrdili tak svou skvělou formu. A aby toho nebylo málo, tyto skvělé výsledky posunuly posádku týmu RYS Hohenberg Event na druhé místo v celkovém hodnocení European GT4 Series,“ řekl Enge po zrychleném přesunu ze Zandvoortu do Brna.

„Žel tento víkend nepřinesl jen tyto úspěchy, ale i velké škody. V konečném součtu víkendu jsme zaznamenali celkem dost šrámů a také jednu totálku. O tu se v prvním závodě „postaral“ leader průběžného pořadí RYS, Lenny Marioneck, kterého tento kritický moment nakonec stál konečné vítězství. Z toho se nakonec radoval Marko Heistekangas. První čtveřici jezdců dělilo po konečném součtu pouhých deset bodů, což jenom podtrhuje, jak moc to bylo těsné a vyrovnané,“ dodává spokojeně Enge a obratem přidává také závěrečné hodnocení v kategorii děvčat:

„Napínavé to ale nebylo pouze v pánské kategorii, vždyť i mezi děvčaty se až do samotného konce bojovalo o každý bod. Před Zandvoortem měla k sedačce ve Blancpain Sprint Series pro sezónu 2017 blíže Caitlin Wood, ale Laura Kraihammer se nehodlala vzdát snadno a s přehledem ovládla první závodní jízdu. Stejný výsledek se Lauře podařil i v neděli, ale Caitlin moc dobře věděla, kolik bodů potřebuje získat k udržení svého malého náskoku a právo startu za volantem vozu specifikace GT3 si nakonec uhlídala.“

„Jsem rád, že první sezóna Reiter Young Stars má své šampióny a že vše dospělo do zdárného závěru. Je skvělé vědět, že jezdci jakými jsou právě Mads Siljehaug a Maciej Dreszer dokázali hned ve své první sezóně bojovat s absolutní evropskou špičkou. Jejich výsledky, ale také výkony celé řady dalších jezdců, jasně potvrdily potenciál a význam celého projektu Reiter Young Stars. Byla to vážně povedená sezóna a již teď se těším na další pokračování. Nyní se již ale chci plně soustředit na Epilog. Domácí start má pro mne vždy velice zvláštní náboj. Pojedu s KTM X-Bow GT4 rakouského týmu True-Racing. V posádce budu se třemi rakouskými jezdci Reinhardem Koflerem, Klausem Angerhoferem a Hubertem Trunkenpolzem.“

Engeho posádka nenastoupí do Epilogu s běžným vozem specifikace GT4, tak jako je tomu v Reiter Young Stars. Pokud by byl vůz dle technického předpisu pro kategorii GT4, byl by v případě 24H Series zařazen do třídy SP3. V daném případě se však jedná o speciál na kterém je uděláno několik úprav a právě tyto úpravy zařadí vůz a jeho posádku do třídy SP2.

„Naše auto bude lehce upravené a v porovnání s „běžnou“ specifikací GT4 bude naše auto o trochu rychlejší. Otázkou je, jak moc budou tyto úpravy prospěšné při těch nízkých teplotách, které se v Brně čekají. Já však věřím, že nás čeká úspěšný podnik, tak jako tomu bylo při mém prvním letošním startu na domácí půdě. Bylo to v červnu v Mostě, kde jsem startoval s pohárovou Octávií v rámci třetího podniku obnoveného Octavia Cupu,“ vzpomíná Enge na svůj, po dlouhé době, první start s předokolkou. Tehdy se mu s pohárovou Octávií podařilo získat pole position a ve druhém závodě vybojoval nejen body za čtvrté místo, ale také zaznamenal autorství nejrychlejšího závodního kola.

„Bude to můj pravděpodobně poslední letošní závod a tak bych rád pozval všechny fanoušky a příznivce na tuto velkou událost. Vždyť je to úplně poprvé, co Česká republika hostí 24-hodinový závod. Těším se na všechny lidi co nás přijedou do Brna podpořit a věřím, že si to všichni společně hodně užijeme,“ uzavírá Enge víkendové preview.

Komentáře ke článku