Novinky

  • 06.07.2020 Neutral Williams nasadí do 1. tréninku na VC Štýrska místo Georgea Russella Jacka Aitkena

  • 06.07.2020 Neutral Holanďan Nyck de Vries se stal rezervním jezdcem Toyoty pro seriál WEC

  • 05.07.2020 Bad Alfa Romeo zaplatí 5000 eur za uvolněné kolo na Räikkönenově voze

Facebook Instagram

Pascal Wehrlein nebude závodit ani v Číně

Pascal Wehrlein nebude závodit ani v Číně

Jeho místo opět obsadí Antonio Giovinazzi.

Sauber před i po VC Austrálie tvrdil, že nahrazení Pascala Wehrleina Antoniem Giovinazzim byla jenom jednorázová záležitost. La Gazzetta dello Sport dokonce včera v doprovodu dalších italských médií přišla se zprávou, že německý jezdec se určitě zúčastní alespoň pátečních tréninků, ve kterých se ujistí, že je v dobré fyzické kondici. Ale to se nestane. Je oficiálně potvrzeno, že celý závodní víkend absolvuje italský jezdec.

Důvod výměny přitom zůstává nezměněný. Wehrleina už netrápí zranění, které utrpěl při havárii v lednovém závodě šampionů, ale není fyzicky připravený absolvovat náročný závod. Úspěšně přitom zvládl druhý týden předsezónních testů i dva páteční tréninky v Austrálii, ale vydržet celý závod si prý netroufá ani po dvou týdnech, které oddělují VC Austrálie od VC Bahrajnu. Kromě toho už teď připouští, že možná nebude závodit ani v Bahrajnu.

Oficiální stanovisko Sauberu: "Pascal Wehrlein bude opět nahrazen Antoniem Giovinazzim, abychom se ujistili, že Němec se do kokpitu vozu Sauber C36-Ferrari vrátí v nejlepší fyzické formě a při první reálné příležitosti, ať už to bude v Bahrajnu nebo v Rusku."

Pascal Wehrlein: "Pro mě je nejdůležitější, že mohu intenzivně trénovat a díky tomu se co nejdříve dostat do stoprocentní kondice. Na můj první víkend s týmem Sauber F1 budu dobře připraven. Doufám, že to bude v Bahrajnu, ale pokud ne, tak využiji čas zbývající do Velké ceny Ruska."

O tom, že ho v Austrálii čeká první start do velké ceny, se Giovinazzi dozvěděl až v pátek večer v Melbourne, kde byl jako testovací jezdec Ferrari. Do kvalifikace a závodu tedy nastoupil téměř bez přípravy. V kvalifikaci přesto obsadil šestnáctou příčku a v neděli dostal vůz do cíle, přičemž za sebou udržel Stoffela Vandoorna.

Komentáře ke článku