Novinky

  • 24.10.2020 Good Pole position pro VC Portugalska si vyjel Lewis Hamilton (Mercedes)

  • 24.10.2020 Good I třetí trénink na VC Portugalska vyhrál Valtteri Bottas (Mercedes)

  • 23.10.2020 Good Také ve 2. tréninku na VC Portugalska zvítězil Valtteri Bottas (Mercedes)

Facebook Instagram

Osamělý Verstappen bude hledat odpovědi

Osamělý Verstappen bude hledat odpovědi

Ricciardo možná uvolní místo Alonsovi.

Kvalifikace pro Daniela Ricciarda skončila pár minut po jejím začátku, Max Verstappen zůstal osamocený a je z toho nešťastný. Po třech závodech na okruzích poskládaných hlavně z rovinek jsme měli opět vidět Red Bull schopný zatopit Ferrari i Mercedesu. Místo toho Verstappen kdesi ztratil 1,5 sekundy.

"Popravdě, byla to dost osamělá kvalifikace. Celý víkend nebyl zrovna fantastický kvůli vyvážení našeho vozu. Jelikož soupeři v kvalifikaci zvyšují výkon svých motorů, je pro nás vždy těžké porazit je nebo být alespoň blízko. Rozhodně zatím nemohu mluvit o skvělém víkendu," řekl Nizozemec.

"Myslím, že tyto naše problémy (s nastavením) jsou specifické pro tuto trať, protože během předchozích víkendů to nikdy nebylo takhle špatné. Je tu pár dlouhých rovinek a nečekal jsem, že je porazíme, ale čekal jsem, že budeme blíže. Řekl bych, že během posledních tří víkendů jsme se zlepšovali, takže bychom měli zjistit, proč tady jsme na tom hůř."

Ricciardo byl na začátku Q1 první a na jejím konci poslední. Začátkem rychlého konce prý byl podivný zvuk turba. Australan se pokusil vůz dostat zpátky k mechanikům, ale pohonná jednotka se brzy úplně vypnula a už nemohl nic dělat. Vůz museli z trati dostat maršálové. V takové situaci by možná bylo nejlepší vyžádat si od Renaultu novou pohonnou jednotku, vždyť by to stálo pouze jednu startovní pozici.

"Jistě nad tím budeme uvažovat, když beztak budeme startovat na chvostu," řekl Ricciardo o výměně celé pohonné jednotky. "Devatenácté nebo dvacáté místo, to je jedno. Klidně to devatenácté daruji Alonsovi, když ho chce. Nejspíš se podíváme na to, jak z této situace co nejvíce vytěžit a vzít si pár nových součástek."

Komentáře ke článku