Novinky

  • 09.07.2020 Neutral Závod v Mugellu 13. září se má jet jako VC Toskánska F1

  • 09.07.2020 Neutral Honda oznámila, že v obou vozech Red Bullu není potřeba měnit motor

  • 08.07.2020 Neutral Fernando Alonso byl potvrzen jako závodní jezdec Renaultu ve F1 pro rok 2021

Facebook Instagram

BGTS: Rozlučka s krátkými závody v pohoří Eifel

BGTS: Rozlučka s krátkými závody v pohoří Eifel

Pozvánka na podnik Blancpain Sprint Cup v Německu.

Tento víkend se letos naposledy utkají v krátkých závodech účastníci seriálu Blancpain GT Series. Na 5,137 km dlouhém okruhu čekají na piloty kromě dvojice šikan čtyři levé a sedm pravých zatáček, které absolvují po směru hodinových ručiček.

Nyní je přihlášeno celkem 35 zájemců: 28 soupeří v celkovém hodnocení (včetně pěti v Silver cupu), které doplní 6 smíšených posádek a jedna amatérská. Kromě níže představených uchazečů o titul nebudou chybět loňští vítězové kvalifikačního závodu (č. 1, Ide) a hlavního klání (č. 59, Bell). Stálé účastníky doplní v premiéře v krátkých závodech tým Emil Frey, jehož dvojice Costa/Ortelli (č. 54) se postará o křest Lexusu RC-F v BGTS.

Kandidáti na titul v Blancpain Sprint Cup

V této kapitole budete seznámeni s uchazeči o titul v jednotlivých třídách, kteří během víkendu mohou vybojovat maximálně 34 bodů. První bod je určen pro nejrychlejší účastníky z každé třídy v ranní kvalifikaci.

Na konci kvalifikačního závodu bude ohodnoceno šest nejlepších jezdců dle bodové škály 8-6-4-3-2-1. Tyto body budou rozděleny účastníkům bez ohledu na zařazení do třídy. Účastníci z kategorie smíšených posádek, Silver Cupu a amatérů budou  ve své třídě rovněž odměněni dle výše uvedenéjo schématu. V nedělním hlavním závodě bude odměněno stejným způsobem deset nejlepších (25-18-15-12-10-8-6-4-2-1).

Do klasifikace stájí, které nasadí více než jeden vůz, se bude započítávat pouze výsledek výše umístěné posádky.

Foto: Olivier Beroud/Vision Sport Agency

Největší počet kandidátů na prvenství se pochopitelně nachází v nejpočetnější skupině celkového hodnocení. Hned šest posádek patří mezi vážné uchazeče. Na Nürburgring míří v čele průběžné klasifikace dvojice Buhk/Perera (60 bodů, č. 84, HTP, Mercedes), byť s náskokem sníženým na tři body. Za nimi se nachází nejlepší posádka klasifikace celého seriálu Bortolotti/Engelhart (57 bodů, č. 63, Grasser, Lamborghini).

Perfektní víkend v Budapešti katapultoval na třetí příčku dvojici Vanthoor/Fässler (56 bodů, č. 5, Belgian Audi Club) se stále přijatelnou ztrátou čtyř bodů. Díky maďarskému triumfu vystrnadili z podia spřízněné kolegy se stejným počtem bodů, duo Leonard/Frijns (56 bodů, č. 17, Team WRT, Audi). Také poslední kandidáti sedlají audi jednoho ze dvou belgických týmů. Winkelhock a Stevens (54 bodů, č. 2, Belgian Audi) ztrácí na šesté příčce stále přijatelných šest bodů.

V hodnocení stájí se projevuje silný vliv Belgičanů. Po vydařeném vystoupení v Maďarsku se odpoutal z vyrovnané skupiny účastník vystupující pod plným názvem Belgian Audi Club Team WRT (83 bodů, Audi č. 1, č. 2 a č. 5). O druhou a třetí příčku se dělí se shodným počtem 70 bodů stáje Grasser (Lamborghini č. 19 a č. 63) a belgický WRT (Audi č. 3 a č. 17). Až na čtvrté příčce je HTP Motorsport (69 bodů, Mercedes č. 84 a č. 86), přestože jeho jezdci Buhk a Perera vévodí klasifikaci pilotů.

Součástí celkové klasifikace je i kategorie s hodnocením mladých pilotů se stříbrnou licencí. Zde je již o titulech rozhodnuto. Již podruhé se v této třídě stal mistrem Jules Szymkowiak. Raduje se i jeho kolega Fabian Schiler a tým HTP Motorsport (všichni 121 bodů).

Zbývají tak souboje o zbývající místa na podiu, byť i v tomto případě jsou mezi účastníky velké rozestupy. Na druhé příčce je Williamson (83 bodů, č. 43, Strakka, McLaren), třetí je dvojice Quiafe/Case hájící barvy týmu AF Corse (65 bodů, č. 55, Ferrari). Ty může ohrozit ještě Williamsonův kolega Fumanelli (55 bodů).

Podobná situace je v amatérské třídě. Zde stačila dokončení závodů k titulu Earlovi, Perelovi a týmu Kessel Racing (43 bodů, č. 888). I potřetí v letošním roce ovšem zůstane švýcarské ferrari v poli osamoceno.

 

Foto: Olivier Beroud/Vision Sport Agency

Ve zbývající kategorii smíšených posádek mají nejlepší výchozí pozici Keilwitz a Mattschull (110 bodů, č. 333, Rinaldi, Ferrari). S třinácti body ztráty mají šanci i Bhirombhakdi a Van Dam (97 bodů, č. 39, Ferrari). Ještě lépe je na tom v hodnocení stájí jejich tým Kessel díky triumfu kolegů v Zolderu.

 Pouze s podiem v týmovém hodnocení se musí spokojit tým Akka ASP (80 bodů, Mercedes). Jeho jezdec Beaubelique (69 bodů, č. 87, Gounona nahradí Vautier) se bude muset vypořádat s dvojicí konkurentů ze švýcarské stáje Broniszewskim a Piccinim (62 bodů, č. 11, Kessel), případně s kolegy Bourettem a Bellocem (58 bodů, č. 89).

Sledování závodů

V níže uvedené tabulce naleznete časy vysílání přímých přenosů na internetu. Možnost sledování závodů a kvalifikace nabídne pořadatel na svých stránkách Zde.

 Událost  Den  SRO  Start
 Kvalifikace  Sobota  09.25 – 10.50
-
 Kvalifikační závod  Sobota  13.45 – 15.15
13.55
 Hlavní závod  Neděle  14.45 – 16.45
15.25

Časový údaj v kolonce Start značí výjezd do zahřívacího kola za zpomalovacím vozem. Podle délky okruhu trvá okolo dvou minut, poté je závod zahájen letmým startem po protnutí startovní čáry.

Profil šampionátu

Blancpain Sprint Cup (Zde)

Naleznete zde charakteristiku série, její historii, přehled držitelů jezdeckých a týmových titulů anebo informace o pořadatelské organizaci. Seznámíte se s aktuálním kalendářem, výtahem z pravidel, účastníky anebo úspěšnými jezdci působícími v šampionátu.

Komentáře ke článku