Sauber a Red Bull oslovily BMW F1
Tomáš Richtr
18.02. 2005
Tomáš Richtr
18.02. 2005
Mají zájem o jeho motory.
Týmy Sauber a Red Bull se obrátily na automobilku BMW, aby s ní projednaly možnost koupě motorů pro jejich vozy.
Sauber pohání motory Ferrari, a to již od roku 1997. Letos přešel na pneumatiky Michelin oproti Bridgestonům, se kterými jezdi Ferrari, a uvažuje o tom, že by od roku 2006 jezdil s BMW.
Red Bull používá agregáty Cosworth, které zdědil po loňském Jaguaru.
BMW dodává motory Williamsu.
"Rozhodnutí o tom, zda budeme dodávat motory jiným týmům, ještě nepadlo," řekl mluvčí BMW.
V souvislosti s Red Bullem a týmem Jordan Grand Prix, který je vlastněn sdružením MidlandF1, se hovoří o tom, že oslovili také Ferrari.
Související články
-
Ferrari s novým motorem i palivem
25.06. 2026 -
Raději ADUO než závaží
24.06. 2026 -
McLaren ztratil klíčovou výhodu
23.06. 2026 -
Audi jezdilo s vylepšeným motorem
23.06. 2026 -
Ferrari není dostatečně červené
22.06. 2026 -
Z posledního místa na první. Lundgaard vítězí
22.06. 2026 -
Palou dál dominuje kvalifikacím, má páté pole v řadě
21.06. 2026 -
O´Ward se v sobotním tréninku posunul na první místo
21.06. 2026

Colapinto kvůli penalizaci klesl z osmého na desáté místo
Sky prodloužila smlouvu s F1 o 5 let za miliardu liber
