Monger na první pokus na pódiu
 
						
							Beznohý pilot se vrátil k závodění
Neskutečné! Pouhý rok poté, co při nehodě v Doningtonu přišel o obě dolní končetiny, dokázal Bill Monger dojet třetí v úvodním podniku britské F3 v Oulton Parku. Tragický příběh, jenž vyvolal značnou mediální pozornost a především obrovskou vlnu solidarity, tak má přece jen šťastnější pokračování.
Bill Monger na trati v Oulton Parku
Tým Carlin mu připravil speciálně upravený monopost, s ručním ovládáním plynu na volantu. Také brzdový pedál je přizpůsoben protéze. V kvalifikaci obsadil osmnáctiletý mladík páté místo. V závodě samotném profitoval z kolize mezi polemanem Clementem Novalakem a Krishem Mahadikem a posunul se na pódiovou příčku. Tu obhájil proti neustálým útokům Toma Gambleho. Na stupních vítězů mu dělali společnost první Linus Lundqvist a druhý Nikolai Kjaergaard.
„Kdyby mně někdo řekl, že to takhle dopadne, nevěřil bych mu,“ svěřil se v cíli Monger. „Teď mám samozřejmě myšlenky na zisk titulu, a proto bych rád odjel kompletní sezonu.“
S trofejí za třetí místo

 Filip Salač se v neděli 2. listopadu ve 13 hodin zúčastní besedy na Racing Expo
							Filip Salač se v neděli 2. listopadu ve 13 hodin zúčastní besedy na Racing Expo Sainz potrestán ztrátou 5 míst na startu v Mexiku
							Sainz potrestán ztrátou 5 míst na startu v Mexiku

 Marek Chvála
Marek Chvála 01.04. 2018
01.04. 2018 
  
  
				 
				 
				 
				.jpg?w=225&h=136) 
				 
				 
				 
				 
						 
						 
						 
						 
						 
						 
						 
						 
						 
						 
						 
						 
						 
						 
						 
						 
						 
						.jpg?w=350&h=200) 
						.jpg?w=350&h=200) 
						 
						 
						 
						 
						 
					