Číňan Ye udržel vedení v Eurocupu F Renault

Formule Renault: Peroni šestým vítězem

Australan Alex Peroni z týmu MP Motorsport vyhrál první závod Eurocupu formule Renault v Monaku. Stal se šestým vítězem ze sedmi dosavadních jízd šampionátu. Na pódium s ním vystoupili nováček Charles Milesi a Victor Martins.

Pro vítěze bylo velkým vyznamenáním, že mu pohár předával Cyril Abiteboul, generální ředitel Renault Sport Racingu. Byla to odměna za výkon, při němž proměnil pole position ve vítězství. Dokonce vyhrál s největším náskokem ze všech letošních vítězů. Vedení v průběžném pořadí však nadále udržel Číňan Yifei Ye.

Max Defourny před Loranem Sargeantem při závodě v Monte Carlu

Výsledky: 1. Alex Peroni (Austrálie) 27:51,245, 2. Charles Milesi (Francie) +4,324, 3. Victor Martins (Francie) +4,866, 4. Yifei Ye (Čína) +7,601, 5. Christian Lundgaard (Dánsko) +8,641, 6. Meil Verhagen (USA) +20,121, 7. Max Fewtrell (Velká Británie) +20,607, 8. Thomas Maxwell (Austrálie) +25,464, 9. Max Defourny (Belgie) +42,748, 10. Logan Sargeant (USA) +43,020…

Průběžné pořadí: 1. Yifei Ye (Čína) 100, 2. Christian Lundgaard (Dánsko) 88, 3. Logan Sargeant (USA) 78, 4. Max Fewtrell (Velká Británie) 75, 5. Lorenzo Colombo (Itálie) 61, 6. Victor Martins (Francie) 61, 7. Charles Milesi (Francie) 57, 8. Alex Peroni (Austrálie) 41, 9. Oscar Piastri (Austrálie) 30, 10. Thomas Maxwell (Austrálie) 24…