Wittmann se dočkal domácího vítězství

Norisring – 2. závod

Šampion z let 2014 a 2016 Wittmann prožil o víkendu svůj norimberský sen. Nejprve v sobotu premiérově zavítal na zdejší stupně vítězů, o den později úspěch před domácím publikem ještě vyšperkoval a vybojoval ve Frankách své první vítězství.

K triumfu jezdci BMW pomohla správná strategie, dravá jízda (startoval až ze sedmé pozice!) a také kolega Spengler, který po návratu z boxů umně blokoval soupeře z Mercedesu a umetl místnímu oblíbenci cestu do čela.

Včerejší vítěz Mortara a dnešní držitel pole position Juncadella sice v závěrečných kolech neúprosně ukrajovali metry a desetinky z Wittmannova náskoku, ani za asistence DRS však nenašli příležitost k předjetí. V cíli pak vedoucí trio dělilo pouze necelých devět desetin.

"Od startu jsem bojoval a předjížděl. Myslím, že to byl můj nejlepší závod v DTM," zářil v padoku jindy poměrně rezervovaný Wittmann. Důvod k velké spokojenosti měl i druhý Mortara, jenž si z Norimberku odváží celkem 46 bodů a poskočil na druhé místo v šampionátu.

Zábavu ve druhé polovině jezdeckého pole si vzalo na starost osvědčené duo Paffett-Glock. Angličan po startu z první řady rozhodně doufal v souboje o lepší příčku než-li tu poslední bodovanou, ale podprůměrná zastávka v boxech jej odsoudila k bitvám s jeho hockenheimským sokem.

Tentokráte však na sebe oba aktéři ódy nepěli. „Jel jsem za Timem a pokoušel se jej předjet, ale pokaždé mne tlačil na zeď. To se stalo tak desetkrát. Nakonec mi došlo DRS a zůstal jsem frustrovaný. Byl tak neférový. V Hockenheimu jsme měli úžasný závod, ale tady to byl přesný opak. Byla to tragédie. Dnes bylo strašné proti němu závodit,“ láteřil Paffett.

Nejrychlejší vůz Audi v rukou úřadujícího šampiona Rasta dnes zastavily technické problémy v boxech. I tak se ale automobilce se čtyřmi kruhy podařilo dostat dva stroje do první desítky. Vedle Müllera bodoval i Frijns, kterému podobně jako Wehrleinovi pomohla strategie bodovat z takřka beznadějných startovních pozic (16. a 18.).

Norisring coby pomyslný vrchol sezony nezklamal a přinesl opět napínavé závodění, třebaže oproti minulosti s méně vyhrocenými duely. Další dvojici závodů nabídne za tři týdny holandský Zandvoort.

67

Průběžné pořadí šampionátu po osmi odjetých závodech: 1. Paffett 99, 2. Mortara 93, 3. Wittmann 92, 4. Glock 92, 5. Di Resta 87, 6. Auer 72, 7. Eng 53, 8. Wehrlein 43, 9. Spengler 43, 10. Rockenfeller 34...