Novinky

  • 19.05.2022 Good Choť Sergia Péreze mu povila třetí dítě, syna Emilia.

  • 13.05.2022 Good Jack Doohan o víkendu otestuje v Kataru vůz stáje Alpine z roku 2021.

  • 13.05.2022 Good Zrušený podnik ve Vancouveru byl v letošním kalendáři formule E nahrazen Marrakéšem.

Facebook Instagram

Verstappen obhajuje Vettela

Verstappen obhajuje Vettela

Takovou malou chybu může udělat každý

Max Verstappen nedávno zakusil, jak chutná kritika médií, když se dokola mluvilo o šňůře jeho jezdeckých chyb. Dovedeme si představit, že to má ještě v živé paměti. Ať už z toho nebo z jiného důvodu, v Německu se zastal Sebastiana Vettela.

"Byly to velmi náročné podmínky, hlavně v té zatáčce," řekl závodník, který závod dokončil na čtvrtém místě. "Stačí i nejmenší zablokování kol a už můžete být venku. Prostě se to stává a stejně dobře se to mohlo stát někomu jinému. Neustále se snažíte najít v každé zatáčce co nejvíce přilnavosti, ale nechcete zase riskovat příliš, pokud jste aktuálně na dobře bodované pozici. Nechcete riskovat, že zůstanete stát mimo trať. S tím rizikem se ale musíte smířit, i když je to těžké. Moment se zablokovanými koly a už si to šinete za obrubník."

Jízda na trati byla o to náročnější, že na její větší část vůbec nepršelo, takže na vozech zůstaly slicky. Verstappen patří mezi pár jezdců, kteří zkusili přezout na pneumatiky do přechodných podmínek. Ale po dvou kolech si to rozmyslel a za safety car přivolaný Vettelovou nehodou se už zařadil na nových hladkých ultraměkkých pneumatikách.

"Začal padat opravdu hustý déšť a blížil se k osmé a desáté zatáčce. Tehdy jsem si řekl, že když to takto půjde dál, zasáhne i třetí sektor. Naneštěstí se tak nestalo, takže jsem musel znovu do boxů. Hrál jsem a prohrál jsem," konstatoval smutně.