Walkenhorst v poločase vede

24 h ve Spa-Francorchampsu po 12 hodinách

Včera odpoledne odstartoval na okruhu v belgickém Spa-Francorchampsu jubilejní 70. ročník závodu o délce 24 hodin. Více o prvních šesti hodinách naleznete Zde.

V první polovině závodu neovlivnily jeho průběh očekávané přeháňky. Výhled na druhou polovinu již déšť nepředpokládá. V Ardenách již panují snesitelnější podmínky, okolo 25°C během dne, teplota v noci byla o deset stupňů nižší.

Vedoucí audi týmu Land (č. 29) volilo strategii dřívějších zastávek, takže se ve vedení střídá s bentley týmu M-Sport č. 8 a bmw stáje Walkenhorst (č. 34). Problémy s řízením před skončením první třetiny závodu vyřadily bentley z bojů o přední příčky.

V popředí se drží také mercedes týmu Black Falcon (č. 4), bmw týmu Rowe (č. 98) a porsche stáje Bernhard (č. 117).

Hodinu po půlnoci narazil do bariéry z pneumatik Ortelli (č. 114, Lexus, Emil Frey). Po nehodě, při níž došlo i k vzplanutí přední části vozu, byl monacký pilot dopraven na lékařskou kontrolu. Vyšetření v nemocnici v Lutychu dopadlo pro Ortelliho dobře.

Po necelých jedenácti hodinách ukončila kolize Krebse (AM č. 666, Attempto, Lamborghini) a Meyricka (PAM č. 31, Parker, Bentley) v Raidillonu účinkování obou vozů v závodě. Ten byl na hodinu zastaven. Medicínské vyšetření odhalilo u obou jezdců zlomeniny.

V polovině závodu vedl Eng (č. 34, Walkenhorst, BMW) devět vteřin před Buurmanem (č. 4, Black Falcon, Mercedes-AMG). Třetí byl se ztrátou 28 vteřin Juncadella (č. 88, AKKA ASP, Mercedes-AMG). Pro francouzskou stáj se jedná o výborný výsledek po trápení s převodvkou v první čtvrtině závodu.

1

V Silver Cupu bojují o vedení i nadále dvě lamborghini. V polovině závodu byli tentokráte úspěšnější tým Barwell (č. 78, Beretta/Breukers/Kodric/Mitchell) před vozem stáje Ombra (č. 12, Ling/Frassinetti/Monti/Rizzoli). Na třetím místě byl mercedes týmu Black Falcon (č. 6, Al Faisal/Haupt/Metzger/Piana).