Novinky

  • 04.06.2020 Neutral Virtuální VC v Baku se v neděli zúčastní osm pilotů F1, premiéru mají Pérez a Gasly

  • 04.06.2020 Neutral Max Verstappen prohrál soud se sítí supermarketů Picnic kvůli zneužití svého jména

  • 03.06.2020 Neutral Lando Norris údajně tento týden absolvoval soukromý test s monopostem formule 3

Facebook Instagram

Williams a Force India už s novými předními křídly

Williams a Force India už s novými předními křídly

Na Hungaroringu začaly testy F1

Dnes vyrazily monoposty Williamsu a Force India k testům na Hungaroringu vybaveny novými předními přítlačnými křídly. Ty jsou již zkonstruovány podle předpisů pro sezonu 2019.

Oliver Rowland (Williams) a Nicholas Latifi (Force India) je předvedli v podobě o 200 milimetrů širší a o 25 milimetrů nižší, zbavené všech aerodynamických nástaveb. Jedná se, jak bylo opakovaně zdůrazňováno, o jeden z vývojových stupňů, nikoliv o finální řešení.

Oba monoposty kroužily po trati s instalovanými měřícími senzory. Zjištěná data budou porovnána s údaji získanými počítačovou simulací a v aerodynamickém tunelu.

 

S novým křídlem vyjela také Force India

 

V akci jsou samozřejmě i auta ostatních stájí, s výjimkou Haasu, který na účast rezignoval. Přesto je k vidění deset formulí, protože Toro Rosso připravilo dvě, pro Brendona Hartleye a Seana Gelaela. Za volant se posadili také Daniel Ricciardo (Red Bull), Nico Hülkenberg (Renault), Marcus Ericsson (Sauber) a hostující Antonio Giovinazzi (Ferrari), George Russell (Mercedes) a Lando Norris (McLaren).

Komentáře ke článku