Hájek se stal mistrem světa v motokárách!

První český světový šampion

Český motokárový závodník Patrik Hájek se stal v belgickém Genku prvním českým motokárovým mistrem světa. Osmadvacetiletý dvojnásobný vicemistr Evropy dosáhl životního úspěchu.

Patrik Hájek, člen italského továrního týmu Kosmic Racing, zvítězil v královské kategorii KZ, kterou v roce 2013 vyhrála současná hvězda F1 Max Verstappen. Přímo z Genku nám sdělil další podrobnosti redaktor Vratislav Ondráček:

Patrik Hájek si v celém víkendovém závodě počínal naprosto suverénně. Po prvenství kvalifikaci vyhrál i všechny tři bodovací jízdy a nakonec i hlavní finále. V něm zvítězil po sólu od startu do cíle!

Patrik Hájek projíždí vítězně cílem závodu v Genku

V královské kategorii KZ startují výhradně tovární jezdci se špičkovou tovární technikou. V Genku přitom nechyběl nikdo ze světové jezdecké elity. Tovární tým Kosmic Racing měl pro českého jezdce perfektně připravenou motokáru, se kterou Patrik Hájek neměl po celý víkend žádný vážnější problém.

Pražský jezdec tak pozměnil českou motokárovou historii. Titulem světového šampiona trumfl dosavadní motokárové evropské tituly Milana Šimáka, Erika Janiše a Adama Kouta.

Výsledky: 1. Patrik Hájek (ČR/tým Kosmic/motor Vortex), 2. Rick Dreezen (Francie/KR/Parilla) +1,785, 3. Fabian Federer (Itálie/CRG/TM Racing) +3,142, 4. Alex Irlando (Itálie/Sodi/TM Racing) +3,267, 5. Paolo De Conto (Itálie/CRG/TM Racing) +3,309, 6. Jorrit Pex (Nizozemsko/CRG/TM Racing) +4,261, 7. Mirko Torsellini (Itálie/KR/Parilla) +7,804, 8. Benjamin Hanley (Velká Británie/Croc Promotions/TM Racing) +8,457, 9. Lorenzo Camplese (Itálie/Evokart/TM Racing) +9,790, 10. Bas Lammers (Nizozemsko/Alpha/TM Racing) +9,885...