Novinky

  • 21.04.2019 Neutral Proslýchá se, že otec jezdce F2 Nikity Mazepina se má stát spoluvlastníkem týmu Williams

  • 19.04.2019 Neutral Testovací jezdec Haasu Pietro Fittipaldi se letos zúčastní šampionátu DTM

  • 18.04.2019 Neutral Jochen Rindt, jediný mistr světa F1 in memoriam, by se dnes dožil 79 let

Facebook Instagram

Pirelli versus Hankook

Pirelli versus Hankook

Jihokorejský výrobce oficiálně v boji o F1

Mezinárodní automobilová federace oficiálně potvrdila, že Pirelli má v boji o budoucnost F1 jednoho rivala. Do boje o místo monopolního dodavatele pneumatik do MS F1 v letech 2020 až 2023 se zapojila jihokorejská společnost Hankook.

Nejsou žádné zprávy o tom, že by se o toto prestižní místo ucházel i jiný zájemce. FIA pouze oznámila, že tyto dvě společnosti jsou schopny dosáhnout požadované úrovně v oblastech technických i bezpečnostních standardů. Nyní je na majitelích F1, americké společnosti Liberty Media, aby s jedním ze zájemců podepsali obchodní smlouvu, kterou pak ještě potvrdí prezident FIA Jean Todt.

Italské Pirelli je fanouškům F1 již dobře známé. Vozy používají jeho pneumatiky od roku 2011, přičemž jeho výrobky vyhrávaly velké ceny již v 50. letech (včetně prvního ročníku šampionátu). O comeback se pokoušelo v 80. a na začátku 90. let.

Pneumatiky Hankook ve F1 ještě nikdy nebyly, přestože společnost existuje již od roku 1941. Do motorsportu v Evropě se zapojila až v tomto tisíciletí prostřednictvím vytrvalostních závodů. V současnosti je vidět hlavně v DTM a v evropském šampionátu F3.

Komentáře ke článku