Novinky

  • 20.02.2019 Good Williams FW42 se konečně objevil na dráze v Barceloně

  • 20.02.2019 Good Ve středu dopoledne byl v Barceloně nejrychlejší Kimi Räikkönen (Alfa Romeo)

  • 19.02.2019 Good V úterý dopoledne byl v testech v Barceloně nejrychlejší Charles Leclerc (Ferrari)

Facebook Instagram

Pirelli versus Hankook

Pirelli versus Hankook

Jihokorejský výrobce oficiálně v boji o F1

Mezinárodní automobilová federace oficiálně potvrdila, že Pirelli má v boji o budoucnost F1 jednoho rivala. Do boje o místo monopolního dodavatele pneumatik do MS F1 v letech 2020 až 2023 se zapojila jihokorejská společnost Hankook.

Nejsou žádné zprávy o tom, že by se o toto prestižní místo ucházel i jiný zájemce. FIA pouze oznámila, že tyto dvě společnosti jsou schopny dosáhnout požadované úrovně v oblastech technických i bezpečnostních standardů. Nyní je na majitelích F1, americké společnosti Liberty Media, aby s jedním ze zájemců podepsali obchodní smlouvu, kterou pak ještě potvrdí prezident FIA Jean Todt.

Italské Pirelli je fanouškům F1 již dobře známé. Vozy používají jeho pneumatiky od roku 2011, přičemž jeho výrobky vyhrávaly velké ceny již v 50. letech (včetně prvního ročníku šampionátu). O comeback se pokoušelo v 80. a na začátku 90. let.

Pneumatiky Hankook ve F1 ještě nikdy nebyly, přestože společnost existuje již od roku 1941. Do motorsportu v Evropě se zapojila až v tomto tisíciletí prostřednictvím vytrvalostních závodů. V současnosti je vidět hlavně v DTM a v evropském šampionátu F3.

Komentáře ke článku