Novinky

  • 07.12.2019 Good Polák Robert Kubica, vítěz jedné velké ceny, slaví 35. narozeniny

  • 06.12.2019 Neutral Renault opouští po dvaceti letech technický ředitel Nick Chester

  • 06.12.2019 Good Mistr světa F1 z roku 1982 Keke Rosberg slaví 71. narozeniny

Facebook Instagram

Kodaň vzdala plán na pořádání velké ceny

Kodaň vzdala plán na pořádání velké ceny

Proti jsou obyvatelé i politici

Další ambiciózní plán na novou velkou cenu padl. V Kodani se v roce 2020 nepojede. A vypadá to, že ani potom ne.

Podle ředitele VC F1 Charlieho Whitinga bylo přitom všechno na dobré cestě. „Ze strany FIA neexistovalo nic, co by uspořádání závodu bránilo,“ uvedl v rozhovoru pro dánský list BT. „Uskutečnili jsme vstupní inspekce s pozitivním výsledkem. Byl jsem také pozván na zasedání městské samosprávy, na němž byl projekt prezentován. Chtěli vědět, zda nemáme zásadní námitky.“ Rovněž architekt Hermann Tilke, který byl pověřen přípravou městského okruhu, považoval za reálné stačit vše za dva roky.

Jenže stejně jako v Miami se dělal účet bez hostinského. Podnik odehrávající se uprostřed metropole narazil na odpor místních obyvatel a značné části politické scény. Proto podle zpravodajského webu politiken.dk hodil kodaňský starosta zpátečku. Oznámil FIA, že veškeré předložené plány a předběžné dohody pozbývají platnosti.

Optimisté přesto neztrácejí naději. Čerpají ji hlavně z prohlášení důležité osoby, ministra financí Kristiana Jensena. Praví se v něm, že „formule 1 patří k největším sportovním akcím na světě a bylo by vzrušující, ale také mimořádně náročné, nechat ji jet v srdci Kodaně.“ Těžko ovšem tvrdit, že jde o závazný příslib podpory.

Komentáře ke článku