Novinky

  • 19.04.2019 Neutral Testovací jezdec Haasu Pietro Fittipaldi se letos zúčastní šampionátu DTM

  • 18.04.2019 Neutral Jochen Rindt, jediný mistr světa F1 in memoriam, by se dnes dožil 79 let

  • 17.04.2019 Good Vítěz šesti velkých cen F1 Riccardo Patrese dnes slaví 65. narozeniny

Facebook Instagram

Konečné pořadí Blancpain Endurance Cupu

Konečné pořadí Blancpain Endurance Cupu

Klasifikace vytrvalostních závodů seriálu BGTS

V první polovině listopadu byl uzavřen případ odvolání týmu Black Falcon proti diskvalifikaci ze závěrečného vytrvalostního závodu v Barceloně (více Zde). Dočasná klasifikace zveřejněná po závodě ve Španělsku byla nahrazena níže uvedenými oficiálními výsledky.

Závěrečné hodnocení jezdců zahrnuje pořadí prvních dvaceti účastníků v celkové klasifikaci. Z tříd Silver Cup, PRO-AM Cup a AM Cup je zmíněno pořadí na prvních patnácti místech. Týmy jsou uvedeny všechny.

Hodnocení jezdců v celkovém pořadí

p. Pilot Tým Body
1. Luca Stolz Black Falcon 73
1. Maro Engel Black Falcon 73
1. Yelmer Buurman Black Falcon 73
2. Raffaele Marciello Akka ASP 66
3. Tristan Vautier Akka ASP 51
4. Philipp Eng Walkenhorst, Rowe 47
5. Tom Blomquist Walkenhorst, Rowe 45
6. Christian Krognes Walkenhorst Motorsport 43
7. Dries Vanthoor Belgian Audi Club WRT 37
7. Alex Riberas Belgian Audi Club WRT 37
7. Christopher Mies Belgian Audi Club WRT 37
8. Kelvin van der Linde Attempto, Land MS 36
9. Marco Seefried Emil Frey Racing 35
9. Christian Klien Emil Frey Racing 35
9. Albert Costa Emil Frey Racing 35
10. Sheldon van der Linde Attempto, Land MS 34
11. Daniel Juncadella Akka ASP 33
12. Adam Christodoulou Akka ASP 33
13. Matthieu Vaxiviere R-Motorsport 29
13. Jake Dennis R-Motorsport 29
13. Nicki Thiim R-Motorsport 29
14. Steven Kane M-Sport 29
14. Jordan Pepper M-Sport 29
14. Jules Gounon M-Sport 29
15. Alexander Sims Rowe Racing 29
16. Jeffrey Schmidt Land Motorsport 28
17. Jens Klingmann Rowe Racing 27
17. Nicky Catsburg Rowe Racing 27
18. Markus Winkelhock Sainteloc 27
18. Christopher Haase Sainteloc 27
19. Maxi Götz Strakka Racing 24
19. Maxi Buhk Strakka Racing 24
20. Mikhail Aleshin SMP Racing 23
20. Miguel Molina SMP Racing 23
20. Davide Rigon SMP Racing 23
 

Hodnocení týmů v celkovém pořadí

p. Tým Vůz Body
1. Black Falcon Mercedes-AMG GT3 78
2. Akka-ASP Mercedes-AMG GT3 72
3. Emil Frey (Lexus) Racing Lexus RC-F GT3 70
4. Belgian Audi Club Team WRT Audi R8 LMS 51
5. Team M-Sport Bentley Continental GT3 (II.) 48
6. Walkenhorst Motorsport BMW M6 GT3 44
7. Strakka Racing Mercedes-AMG GT3 42
8. Rowe Racing BMW M6 GT3 41
9. R-Motorsport Aston Martin Vantage 39
10. Sainteloc Junior Team Audi R8 LMS 32
11. SMP Racing Ferrari 488 GT3 26
12. RJN Motorsport Nissan GT-R Nismo GT3 26
13. Grasser Racing Team Lamborghini Huracán GT3 24
14. Garage 59 McLaren 650S 20
15. Manthey Racing Porsche 911 GT3R 10
16. Attempto Racing Audi R8 LMS 9
 

Hodnocení jezdců Silver Cupu

p. Pilot Tým Body
1. Mikael Grenier Emil Frey 103
1. Adrian Zaugg Emil Frey 103
1. Alex Fontana Emil Frey 103
2. Abdulaziz Al Faisal Black Falcon 97
2. Gabriele Piana Black Falcon 97
2. Hubert Haupt Black Falcon 97
3. Michelle Beretta Barwell Motorsport 92
3. Sandy Mitchell Barwell Motorsport 92
3. Martin Kodric Barwell Motorsport 92
4. Andrea Rizzoli Ombra Racing 71
4. Alex Frassineti Ombra Racing 71
4. Romain Monti Ombra Racing 71
5. Nico Bastian Akka ASP 49
5. Jack Manchester Akka ASP 49
5. Jules Szymkowiak Akka ASP 49
6. Ricardo Sanchez GT Sport Team RJN 48
6. Struan Moore GT Sport Team RJN 48
7. Euan McKay Oman Racing 47
7. Ahmad Al Harty Oman Racing 47
7. Charlie Eastwood Oman Racing 47
8. Kang Ling Ombra Racing 46
9. Jordan Witt GT Sport Team RJN 44
10. Rik Breukers Barwell Motorsport 39
11. Lenny Marioneck Reiter Young Stars 36
8. Patrik Niederhauser Reiter Young Stars 36
11. Mads Siljehaug Reiter Young Stars 36
12. Arno Santamato Lazarus 35
13. Manuel Metzger Black Falcon 28
14. Stefano Gattuso Lazarus 27
15. Leo Federico Lazarus 20
 

Hodnocení jezdců PRO-AM Cupu

p. Pilot Tým Body
1. Lewis Williamson Strakka Racing 92
1. Chris Buncombe Strakka Racing 92
1. Nick Leventis Strakka Racing 92
2. Matt Griffin Spirit Of Race 89
2. Duncan Cameron Spirit Of Race 89
3. Alexander Mattschull Rinaldi Racing 85
3. Rinat Salichov Rinaldi Racing 85
4. Daniel Keilwitz Rinaldi Racing 60
5. Saud Al Faisal Black Falcon 51
5. Kriton Lendoudis Black Falcon 51
5. Rui Aguas Black Falcon 51
6. Miguel Ramos Lazarus 49
6. Fabrizio Crestani Lazarus 49
6. Giuseppe Cipriani Lazarus 49
7. Lorenzo Bontempelli Spirit Of Race 45
8. David Perel Rinaldi Racing 43
9. Derek Pierce Team Parker Racing 43
9. Rob Smith Team Parker Racing 43
9. Sebastian Morris Team Parker Racing 43
10. David Fumanelli Strakka Racing 42
11. Euan Hankey Ram Racing 40
11. Darren Burke Ram Racing 40
11. Salih Yoluc Ram Racing 40
12. Nyls Stievenart Sainteloc Racing 36
12. Marc Rostan Sainteloc Racing 36
12. Markus Winkelhock Sainteloc Racing 36
13. Gianluca de Lorenzi Spirit Of Race 33
14. Andrea Bertolini Spirit Of Race 33
14. Niek Hommerson Spirit Of Race 33
14. Louis Machiels Spirit Of Race 33
15. Kenny Habul Sun Energy HTP 28
15. Thomas Jäger Sun Energy HTP 28
15. Martin Konrad Sun Energy HTP 28
15. Bernd Schneider Sun Energy HTP 28
27. Miro Konopka ARC Bratislava 2
 

Miro Konopka nastoupil v jediném podniku, který se uskutečnil na začátku sezony v Monze.

Hodnocení týmů PRO-AM Cupu

p. Tým Vůz Body
1. Spirit Of Race Ferrari 488 GT3 107
2. Strakka Racing Mercedes-AMG GT3 92
3. Rinaldi Racing Ferrari 488 GT3 85
4. Black Falcon Mercedes-AMG GT3 67
5. Ram Racing Mercedes-AMG GT3 58
6. Team Parker Racing Bentley Continental 51
7. Lazarus SRL Lamborghini Huracán GT3 50
8. Sainteloc Junior Team Audi R8 LMS 36
9. HB Racing Ferrari 488 GT3 10
10. Akka-ASP Mercedes-AMG GT3 10
11. Car Collection Audi R8 LMS 8
12. ARC Bratislava Mercedes-AMG GT3 6
13. CC Car Collection Audi R8 LMS 2
14. Kessel Racing Ferrari 488 GT3 1
 

Tým ARC Bratislava se zúčastnil pouze úvodního podniku v Monze. Díky přidělování bodů nejvýše umístěnému vozu jedné stáje je bodový zisk v klasifikaci týmů vyšší než v hodnocení jezdců.

Hodnocení jezdců AM Cupu

p. Pilot Tým Body
1. Adrian Amstutz Barwell Motorsport 124
1. Leo Machitski Barwell Motorsport 124
2. Chris Goodwin Garage 59 92
2. Alexander West Garage 59 92
2. Chris Harris Garage 59 92
3. Fabien Barthez Akka ASP 81
3. Eric Debard Akka ASP 81
4. Rick Yoon Rinaldi Racing 75
4. Pierre Ehret Rinaldi Racing 75
5. Richard Abra Barwell Motorsport 74
6. Immanuel Vinke Walkenhorst Motorsport 66
7. Philippe Giaque Akka ASP 65
8. Jűrgen Häring Herberth Motorsport 63
8. Edward Lewis Brauner Herberth Motorsport 63
8. Wolfgang Triller Herberth Motorsport 63
9. Rory Pentinnen Rinaldi Racing, Attempto 56
10. Henry Walkenhorst Walkenhorst Motorsport 51
11. Patrik Kulaja Barwell Motorsport 49
12. Ralf Oeverehaus Walkenhorst Motorsport 46
13. Anders Buchardt Walkenhorst Motorsport 44
14. Francisco Guedes Barwell Motorsport 42
15. Alberto di Folco Target Racing 34
15. Stefano Costantini Target Racing 34
15. Sylvain Debs Target Racing 34
15. Bernard Delhez Target Racing 34
 

Hodnocení týmů AM Cupu

p. Tým Vůz Body
1. Barwell Motorsport Lamborghini Huracán GT3 124
2. Garage 59 McLaren 650S 95
3. Akka ASP Mercedes-AMG GT3 83
4. Rinaldi Racing Ferrari 488 GT3 81
5. Walkenhorst Motorsport BMW M6 GT3 70
6. Precote Herberth Motorsport Porsche 911 GT3 R 67
7. Spirit Of Race SA Ferrari 488 GT3 23
8. Attempto Racing Lamborghini Huracán GT3 11
9. Sainteloc Junior Team Audi R8 LMS 11
 

Komentáře ke článku