Novinky

  • 17.07.2019 Neutral Novým technickým ředitelem týmu Alfa Romeo Racing bude Jan Monchaux

  • 17.07.2019 Neutral Porsche angažovalo Andreho Lotterera pro svůj tým ve formuli E

  • 15.07.2019 Good Závod IndyCar v Torontu se stal kořistí Simona Pagenauda (Penske)

Facebook Instagram

Konečné pořadí Blancpain GT Series

Konečné pořadí Blancpain GT Series

Klasifikace celého seriálu prestižního mistrovství GT

V první polovině listopadu byl uzavřen případ odvolání týmu Black Falcon proti diskvalifikaci ze závěrečného vytrvalostního závodu v Barceloně (více Zde). Kromě dočasné klasifikace vytrvalostního dílu, zveřejněného po závodě ve Španělsku, se změny dotkly také celého seriálu.

Závěrečné hodnocení jezdců zahrnuje pořadí prvních třiceti účastníků v celkové klasifikaci. Z tříd Silver Cup, PRO-AM Cup a AM Cup je zmíněno pořadí na prvních patnácti místech. Týmy jsou uvedeny všechny.

Hodnocení jezdců v celkovém pořadí

p. Pilot Tým Body
1. Raffaele Marciello Akka ASP 164
2. Alex Riberas Belgian Audi Club WRT 127.5
2. Christopher Mies Belgian Audi Club WRT 127.5
3. Michael Meadows Akka ASP 104
4. Kelvin van der Linde Attempto Racing 101
5. Dries Vanthoor Belgian Audi Club WRT 100.5
6. Luca Stolz Black Falcon 87
7. Maro Engel Black Falcon 73
7. Yelmer Buurman Black Falcon 73
8. Steijn Schothorst Attempto Racing 73
9. Christopher Haase Sainteloc Racing 71.5
10. Mirko Bortolotti Grasser Racing Team 70.5
10. Christian Engelhart Grasser Racing Team 70.5
11. Will Stevens Belgian Audi Club WRT 63.5
12. Simon Gachet Sainteloc Racing 53.5
13. Tristan Vautier Akka ASP 51
14. Stuart Leonard Belgian Audi Club WRT 50.5
15. Christian Klien Emil Frey Racing 50.5
15. Albert Costa Emil Frey Racing 50.5
16. Andrea Caldarelli Grasser Racing Team 50
17. Philipp Eng Walkenhorst, Rowe Racing 47
18. Tom Blomquist Walkenhorst, Rowe 45
19. Ezequiel Perez Companc Grasser Racing Team 45
20. Nicolas Jamin Akka ASP 45
21. Christian Krognes Walkenhorst Motorsport 43
22. Frédéric Vervisch Belgian Audi Club WRT 43
23. Sheldon van der Linde Attempto, Land MS 40.5
24. Adam Christodoulou Akka ASP 40.5
25. Marco Seefried Emil Frey Racing 35
26. Daniel Juncadella Akka ASP 33
27. Jake Dennis R-Motorsport 29
27. Matthieu Vaxiviere R-Motorsport 29
27. Nicki Thiim R-Motorsport 29
28. Jordan Pepper M-Sport 29
28. Jules Gounon M-Sport 29
28. Steven Kane M-Sport 29
29. Alexander Sims Rowe Racing 29
30. Jeffrey Schmidt Land Motorsport 28
 

Hodnocení týmů v celkovém pořadí

p. Tým Vůz Body
1. Akka-ASP Mercedes-AMG GT3 191
2. Belgian Audi Club Team WRT Audi R8 LMS 174
3. Emil Frey Racing Lexus RC-F GT3 120.5
4. Grasser Racing Team Lamborghini Huracán GT3 119
5. Sainteloc Junior Team Audi R8 LMS 109.5
6. Black Falcon Mercedes-AMG GT3 103
7. Attempto Racing Audi R8 LMS 92
8. Team M-Sport Bentley Continental GT3 (II.) 48
9. Walkenhorst Motorsport BMW M6 GT3 44
10. Strakka Racing Mercedes-AMG GT3 42
11. Rowe Racing BMW M6 GT3 41
12. R-Motorsport Aston Martin Vantage 39
13. Kessel Racing Ferrari 488 GT3 26.5
14. SMP Racing Ferrari 488 GT3 26
15. RJN Motorsport Nissan GT-R Nismo GT3 26
16. Garage 59 McLaren 650S 20
17. 3Y Technology BMW M6 GT3 11
18. Manthey Racing Porsche 911 GT3R 10
19. Team Parker Racing Bentley Continental GT3 (I.) 7
20. Audi Sport Slovakia Audi R8 LMS 4
21. Andrew Watson BMW M6 GT3 3
22. Rinaldi Racing Ferrari 488 GT3 2
23. Boutsen Ginion Racing Lamborghini Gallardo R-EX 1
 

Audi Sport Slovakia (20.) dokázal během dvou podniků bodovat v každém ze závodů. Vždy dosáhli zisku jednoho bodu díky více vozům jedné stáje v pořadí výše. Při vystoupení v italském Misanu dokončili celkově 16. v prvním závodě a 19. v druhém klání. Na Hungaroringu stačilo na připsání bodu dojet 19. v prvním klání a 20. v druhém závodě.

Tým ARC Bratislava se zúčastnil pouze úvodního podniku v Monze během nějž nebodoval.

Hodnocení jezdců Silver Cup

p. Pilot Tým Body
1. Jack Manchester Akka ASP 157.5
1. Nico Bastian Akka ASP 108.5
2. Hubert Haupt Black Falcon 140
3. Alex Fontana Emil Frey Jaguar 124.5
3. Mikael Grenier Emil Frey Jaguar 124.5
4. Alex Fontana Emil Frey Jaguar 124.5
4. Adrian Zaugg Emil Frey Jaguar 103
5. Gabriele Piana Black Falcon 97
5. Abdulaziz Al Faisal Black Falcon 97
6. Martin Kodric Barwell Motorsport 92
6. Sandy Mitchell Barwell Motorsport 92
6. Michelle Beretta Barwell Motorsport 92
7. Vladimir Atoev Akka ASP 80.5
7. Alexej Kornějev Akka ASP 80.5
8. Alex Frassineti Ombra Racing 71
8. Romain Monti Ombra Racing 71
8. Andrea Rizzoli Ombra Racing 71
9. Lucas Moraes 3Y Technology 59
10. Denis Bulatov Akka ASP 50.5
10. Nicolas Jamin Akka ASP 50.5
11. Andrew Watson 3Y Technology 49.5
12. Jules Szymkowiak Akka ASP 49
13. Ricardo Sanchez GT Sport Team RJN 48
13. Struan Moore GT Sport Team RJN 48
14. Riccardo Feller Belgian Audi Club WRT 47
14. Adrien de Leener Belgian Audi Club WRT 47
15. Euan McKay Oman Racing 47
15. Charlie Eastwood Oman Racing 47
15. Ahmad Al Harty Oman Racing 47
16. Kang Ling Ombra Racing 46
17. Jordan Witt GT Sport Team RJN 44
18. Luca Stolz Black Falcon 43
19. Rik Breukers Barwell Motorsport 39
20. Mads Siljehaug Reiter Young Stars 36
20. Patrik Niederhauser Reiter Young Stars 36
20. Lenny Marioneck Reiter Young Stars 36
 

Hodnocení jezdců PRO-AM Cup

p. Pilot Tým Body
1. Markus Winkelhock Sainteloc Racing 170.5
1. Nyls Stievenart Sainteloc Racing 170.5
2. Piti Bhirombhakdi (TP12) Kessel Racing 126
2. Carlo Van Dam (TP12) Kessel Racing 126
3. Rinat Salikhov Rinaldi Racing 101.5
4. Lewis Williamson Strakka Racing 92
4. Nick Leventis Strakka Racing 92
4. Chris Buncombe Strakka Racing 92
5. Duncan Cameron Spirit Of Race 89
5. Matt Griffin Spirit Of Race 89
6. Alexander Mattschull Rinaldi Racing 85
7. Daniel Keilwitz Rinaldi Racing 60
8. David Perel Rinaldi Racing 59.5
9. Rui Aguas Black Falcon 51
9. Kriton Lendoudis Black Falcon 51
9. Saud Al Faisal Black Falcon 51
10. Miguel Ramos Lazarus 49
10. Fabrizio Crestani Lazarus 49
10. Giuseppe Cipriani Lazarus 49
11. Lorenzo Bontempelli Spirit Of Race 45
12. Kenny Habul Sun Energy (HTP + Akka ASP) 44.5
13. Derek Pierce Team Parker Racing 43
13. Sebastian Morris Team Parker Racing 43
13. Rob Smith Team Parker Racing 43
14. David Fumanelli Strakka Racing 42
15. Darren Burke Ram Racing 40
15. Euan Hankey Ram Racing 40
15. Salih Yoluc Ram Racing 40
16. Christian Malchárek Audi Sport Slovakia 39.5
16. Jirko Malchárek Audi Sport Slovakia 39.5
17. Marc Rostan Sainteloc Racing 36
18. Gianluca de Lorenzi Spirit Of Race 33
19. Andrea Bertolini Spirit Of Race 33
19. Niek Hommerson Spirit Of Race 33
19. Louis Machiels Spirit Of Race 33
20. Martin Konrad Sun Energy HTP 28
20. Thomas Jäger Sun Energy HTP 28
20. Bernd Schneider Sun Energy HTP 28
36. Miro Konopka ARC Bratislava 2
 

Jirko a Christian Malchárkové (16.) se zúčastnili dvou podniků s krátkými závody. V Misanu si připsali za nejrychlejší čas v kvalifikaci pro první závod jeden bod. V Misanu skončili shodně třetí v obou závodech (2x 9.5 bodů). Na Hungaroringu první klání dokončila slovenská dvojice čtvrtá (7.5), v druhém docílila druhým místem (12 bodů) nejlepšího výsledku.

Miro Konopka nastoupil v jediném podniku, vytrvalostním závodě na začátku sezóny v Monze.

Hodnocení týmů PRO-AM Cup

p. Tým Vůz Body
1. Sainteloc Junior Team Audi R8 LMS 173
2. Kessel Racing Ferrari 488 GT3 127
3. Spirit Of Race Ferrari 488 GT3 107
4. Rinaldi Racing Ferrari 488 GT3 101.5
5. Strakka Racing Mercedes-AMG GT3 92
6. Black Falcon Mercedes-AMG GT3 67
7. Team Parker Racing Bentley Continental 63
8. Ram Racing Mercedes-AMG GT3 58
9. Lazarus SRL Lamborghini Huracán GT3 50
10. Audi Sport Slovakia Audi R8 LMS 39.5
11. Akka-ASP Mercedes-AMG GT3 26.5
12. HB Racing Ferrari 488 GT3 10
13. Car Collection Audi R8 LMS 8
14. ARC Bratislava Mercedes-AMG GT3 6
15. CC Car Collection Audi R8 LMS 2
 

Bodové zisky týmu Audi Sport Slovakia (10.) se shodují s příděly pro jezdce ve výše uvedené klasifikaci.

Tým ARC Bratislava (14.) se zúčastnil pouze úvodního vytrvalostního podniku v Monze. Díky přidělování bodů nejvýše umístěnému vozu jedné stáje, je bodový zisk v klasifikaci týmů vyšší než v hodnocení jezdců.

Hodnocení jezdců AM Cup

p. Pilot Tým Body
1. Adrian Amstutz Barwell Motorsport 124
1. Leo Machitski Barwell Motorsport 124
2. Chris Goodwin Garage 59 92
2. Alexander West Garage 59 92
2. Chris Harris Garage 59 92
3. Fabien Barthez Akka ASP 81
3. Eric Debard Akka ASP 81
4. Rick Yoon Rinaldi Racing 75
4. Pierre Ehret Rinaldi Racing 75
5. Richard Abra Barwell Motorsport 74
6. Immanuel Vinke Walkenhorst Motorsport 66
7. Philippe Giaque Akka ASP 65
8. Jűrgen Häring Herberth Motorsport 63
8. Edward Lewis Brauner Herberth Motorsport 63
8. Wolfgang Triller Herberth Motorsport 63
9. Rory Pentinnen Rinaldi + Attempto 56
10. Henry Walkenhorst Walkenhorst Motorsport 16.5
11. Patrik Kulaja Barwell Motorsport 49
12. Ralf Oeverehaus Walkenhorst Motorsport 46
13. Anders Buchardt Walkenhorst Motorsport 44
14. Francisco Guedes Barwell Motorsport 42
15. Yves-Claude Gosselin Boutsen Ginion Racing 35
15. Pierre Feligioni Boutsen Ginion Racing 35
 

Hodnocení týmů AM Cup

p. Tým Vůz Body
1. Barwell Motorsport Lamborghini Huracán GT3 124
2. Garage 59 McLaren 650S 95
3. Akka ASP Mercedes-AMG GT3 83
4. Rinaldi Racing Ferrari 488 81
5. Walkenhorst Motorsport BMW M6 GT3 70
6. Precote Herberth Motorsport Porsche 911 GT3 R 67
7. Boutsen Ginion Racing Lamborghini Gallardo R-EX 35
8. Spirit Of Race SA Ferrari 488 GT3 23
9. Attempto Racing Lamborghini Huracán GT3 11
10. Sainteloc Junior Team Audi R8 LMS 11
 

Komentáře ke článku