Novinky

  • 26.06.2019 Neutral Vítěz IndyLights z roku 2018 Patricio O´Ward nastoupí v závodě F2 v Rakousku

  • 25.06.2019 Neutral Bývalý technický ředitel Paddy Lowe definitivně opouští Williams

  • 25.06.2019 Good Johnny Herbert, vítěz tří velkých cen F1, dnes slaví 55. narozeniny

Facebook Instagram

Nový junior Ferrari ve F2

Nový junior Ferrari ve F2

Jméno Alesi se opět přibližuje F1

S Charlesem Leclerkem ve Scuderii a Antoniem Giovinazzim v Sauberu může Ferrari začít pomalu myslet na další mladé jezdce, z nichž by jednou mohli být mistři světa. Ve svém juniorském programu, Jezdecké akademii Ferrari, mělo letos devět jezdců a hned několik z nich pomýšlí na místa v F2. Jako první byl potvrzen Giuliano Alesi, 19letý syn Jeana Alesiho.

Jean Alesi závodil za Ferrari v letech 1991 až 1995, vyhrál jeden závod a na startech velkých cen jsme ho vídali až do roku 2001. Jeho syn začal ve francouzské sérii F4 a uplynulé tři roky závodil v GP3, kde ale dohromady nasbíral pouze čtyři vítězství a letos skončil v konečném hodnocení sedmý. Přesto bude příští rok závodit v nejprestižnější juniorské sérii. Vůz mu připraví Trident, jenž byl v uplynulých dvou sezonách F2 poslední v šampionátu týmů.

Ferrari má ve své juniorce i další známé jméno - Fittipaldi. Enzo Fittipaldi, pouze 17letý vnuk Emersona Fittipaldiho, letos vyhrál italský šampionát F4 a jistě je připraven vkročit do F3. V juniorce Ferrari jsou i Ital Antonio Fuoco, Číňan Guanju Žou, Novozélanďan Marcus Armstrong, Brit Callum Ilott, Rus Robert Švarcman a Brazilec Gianluca Petecof.

Komentáře ke článku