Novinky

  • 26.06.2019 Neutral Vítěz IndyLights z roku 2018 Patricio O´Ward nastoupí v závodě F2 v Rakousku

  • 25.06.2019 Neutral Bývalý technický ředitel Paddy Lowe definitivně opouští Williams

  • 25.06.2019 Good Johnny Herbert, vítěz tří velkých cen F1, dnes slaví 55. narozeniny

Facebook Instagram

McLaren se musel rychle podívat do zrcadla

McLaren se musel rychle podívat do zrcadla

Všechno zlé je k něčemu dobré?

McLarenu se v prvním roce po rozchodu s Hondou nepovedlo zařadit k top týmům, ani těsně za ně. Prohrál boj s továrním Renaultem, jenž mu nyní dodává motory, i s malým týmem Haas. A přišel o Fernanda Alonsa. Mohlo to být i k něčemu dobré?

"Byl bych raději, kdybychom měli za sebou dobrý rok. Zaskočilo nás to a přinutilo nás to pořádně se podívat do zrcadla a provést změny," říká po sezoně Zak Brown, který se jako generální ředitel týmu rozloučil s Érikem Boullierem (závodním ředitelem), Timem Gossem (technickým ředitelem) i Mattem Morrisem (konstrukčním ředitelem).

"Takže v ideálním případě bude náš tým z tohoto roku dlouhodobě profitovat, jelikož jsme odhalili mnoho slabých míst a posílili je, nebo je stále posilujeme. Vývoj funguje, týmová práce, spolupráce, komunikace, odpovědnosti, všechny tyto věci jsme zlepšili.

Když jsme se ocitli v situaci, že Red Bull nám nastavil jasnou laťku, už jsme věděli, kde máme hledat zdroje našich problémů. V tomto smyslu pro nás bylo velmi užitečné, že jsme se mohli srovnávat s dvěma dalšími týmy, které měly lepší výsledky než my," podotkl Brown.

Mluvil také o špatném pochopení slov Fernanda Alonsa o tom, že McLaren prakticky na jaře ukončil vývoj vozu. Vývoj pokračoval a nové věci se na něm testovaly ještě v USA, ale už se moc nezlepšoval, protože novinky budou fungovat až na voze pro sezonu 2019.

Komentáře ke článku