Novinky

  • 28.11.2021 Bad Zemřel Frank Williams, zakladatel stejnojmenného týmu F1

  • 25.11.2021 Neutral Před 10 lety se Jan Charouz zúčastnil volného tréninku na VC Brazílie.

  • 24.10.2021 Good Jamie Chadwicková se stala v Austinu podruhé šampionkou W Series.

Facebook Instagram

Honda musí pochopit realitu F1

Honda musí pochopit realitu F1

Brawn radí Red Bullu

Současný ředitel sportovních záležitostí F1 Ross Brawn v minulosti pracoval i jako šéf týmu Hondy. Toho týmu, o kterém se v minulých letech moc nemluvilo, když automobilka s McLarenem obnovila historicky úspěšné partnerství a na intermezzo s vlastním továrním týmem se mělo zapomenout. Honda přitom pod Brawnovým vedením postavila vůz, ve kterém se Jenson Button v roce 2009 stal mistrem světa. Jenže to se už tým jmenoval Brawn GP, ​​vůz BGP 001 a byl osazen motorem Mercedes.

"Když jsem přišel k Hondě, její inženýři byli tak trochu odtrženi od reality," vzpomíná Brawn. "Mým úkolem bylo vrátit je nohama na zem a ujistit se, že budou pracovat na správných věcech, mít správné priority a k nim i správné informace, protože potřebovali vidět pravdu.

Když jsem přišel, panovalo mezi nimi přesvědčení, že jejich motor je jedním z nejlepších. Předtím jsem byl u Ferrari a věděl jsem, jaký má motor, takže jsem byl přesvědčen, že motor Hondy není z nejlepších. Takže ukázat lidem od Hondy realitu, pomoci jim pochopit priority, ukázat místa, na která se potřebují soustředit, to byla jedna z klíčových věcí. A myslím si, že Red Bull se postará o to, aby Honda věděla, na co je třeba se soustředit."

Bylo by skvělé, kdyby se Red Bull s Hondou již letos připojily k boji o mistrovský titul, ale Brawn tomu moc nevěří.

"Očekávám, že Red Bull bude nadále vyhrávat závody. Zda může mít ještě vyšší ambice… Je to první rok jejich nového partnerství a hned získat titul… Kdyby se jim to povedlo v této sezoně, byl by to výjimečný úspěch. Ale myslím si, že toto je začátek partnerství, které přinese několik titulů."