Novinky

  • 22.03.2019 Bad Šampionát European Masters F3, který se měl jet v rámci víkendů DTM, byl zrušen

  • 22.03.2019 Neutral Pirelli finišuje s testy 18palcových pneumatik pro F1 v roce 2021

  • 22.03.2019 Neutral V Barceloně dnes probíhají rozhovory o prodloužení kontraktu na pořádání VC F1

Facebook Instagram

Honda musí pochopit realitu F1

Honda musí pochopit realitu F1

Brawn radí Red Bullu

Současný ředitel sportovních záležitostí F1 Ross Brawn v minulosti pracoval i jako šéf týmu Hondy. Toho týmu, o kterém se v minulých letech moc nemluvilo, když automobilka s McLarenem obnovila historicky úspěšné partnerství a na intermezzo s vlastním továrním týmem se mělo zapomenout. Honda přitom pod Brawnovým vedením postavila vůz, ve kterém se Jenson Button v roce 2009 stal mistrem světa. Jenže to se už tým jmenoval Brawn GP, ​​vůz BGP 001 a byl osazen motorem Mercedes.

"Když jsem přišel k Hondě, její inženýři byli tak trochu odtrženi od reality," vzpomíná Brawn. "Mým úkolem bylo vrátit je nohama na zem a ujistit se, že budou pracovat na správných věcech, mít správné priority a k nim i správné informace, protože potřebovali vidět pravdu.

Když jsem přišel, panovalo mezi nimi přesvědčení, že jejich motor je jedním z nejlepších. Předtím jsem byl u Ferrari a věděl jsem, jaký má motor, takže jsem byl přesvědčen, že motor Hondy není z nejlepších. Takže ukázat lidem od Hondy realitu, pomoci jim pochopit priority, ukázat místa, na která se potřebují soustředit, to byla jedna z klíčových věcí. A myslím si, že Red Bull se postará o to, aby Honda věděla, na co je třeba se soustředit."

Bylo by skvělé, kdyby se Red Bull s Hondou již letos připojily k boji o mistrovský titul, ale Brawn tomu moc nevěří.

"Očekávám, že Red Bull bude nadále vyhrávat závody. Zda může mít ještě vyšší ambice… Je to první rok jejich nového partnerství a hned získat titul… Kdyby se jim to povedlo v této sezoně, byl by to výjimečný úspěch. Ale myslím si, že toto je začátek partnerství, které přinese několik titulů."

Komentáře ke článku