Renault přijal do sestavy čínského závodníka

Guanju Žou bude vývojovým jezdcem

Prestižní pozici vývojového jezdce továrního týmu Renault obsadil čínský jezdec Guanju Žou.

Žou loni závodil v evropském šampionátu F3 a byl týmovým kolegou Micka Schumachera. Avšak zatímco Schumacher se stal mistrem, Žou obsadil až osmé místo, přitom to byl již jeho třetí rok v této sérii. Možná i proto už nepatří do jezdecké akademie Ferrari.

Navzdory ne nejlepším výsledkům ale postupuje vstříc F1. Pro příští sezonu si už zajistil místo v týmu UNI-Virtuosi ve F2 a bude jezdit v simulátoru Renaultu, účastnit se porad s inženýry. Navíc byl oficiálně zařazen do Akademie Renault Sport, čili juniorského programu francouzské automobilky.

"Jsem si vědom významu Renaultu v Číně, takže jsem extrémně hrdý na to, že teď budu ve světě motorsportu reprezentovat svoji zemi i Renault," řekl 19letý jezdec.

Žou loni vyhrál dva závody F3, za předchozí dva roky má však na kontě pouze jedno vítězství v sérii Toyota Racing.

Juniorský program Renaultu nabral i jinou posilu. Caio Collet je 16letý Brazilec manažovaný Nicolasem Todtem. Loni vyhrál francouzský šampionát F4 a letos ho čeká Eurocup Formule Renault. Zahraničními médii koluje zpráva, že pod Todtova křídla se chystá i Mick Schumacher.