Novinky

  • 17.11.2019 Neutral Max Verstappen z týmu Red Bull zvítězil ve VC Brazílie v Interlagosu

  • 17.11.2019 Neutral Richard Verschoor jako první nováček vyhrál prestižní závod F3 v Macau

  • 16.11.2019 Good Pole position pro VC Brazílie si vyjel Max Verstappen (Red Bull)

Facebook Instagram

Leclerc nezvládl závěr kvalifikace

Leclerc nezvládl závěr kvalifikace

Klidně mohl být na startu třetí

Charles Leclerc skončil v dnešní kvalifikaci až na pátém místě, za oběma mercedesy, týmovým kolegou, ale i za Maxem Verstappenem. Po vystoupení z vozu nehledal výmluvy. Mohl být třetí, kdyby za volantem odvedl lepší práci.

"Nejsem se sebou spokojený," řekl Monačan po své první kvalifikaci ve voze Ferrari. "V poslední části kvalifikace jsem neodvedl svou část práce. Řekl bych, že Q1 a Q2 byly z mé strany dobré, po jezdecké stránce. První pokus ve Q3 také nebyl špatný. Jenže druhý… Udělal jsem chybu, před první zatáčkou zablokoval kolo a pak už celý zbytek kola nebyl dobrý.

Škoda. Evidentně jsem mohl být třetí. První dvě místa nebyla k mání. Teď musíme máknout, aby to zítra bylo lepší."

Zklamání jezdců i fanoušků Ferrari je pochopitelné, ale ještě nic není ztraceno. Loni Kimi Räikkönen a Sebastian Vettel v kvalifikaci také ztratili 0.7 sekundy na pole position a druhý jmenovaný závod vyhrál, byť s velkou pomocí safety caru. Leclerc se soustředí na vlastní výkon.

"I loni jsem se na této trati dost trápil. Jsem si jist, že se to zlepší, ale i já se musím zlepšit, abych v rozhodujících chvílích podával nejlepší výkony," uvedl.

Komentáře ke článku